Blog

iTunes

Gönderen:

iTunes

 

Yepyeni bir tasarıma sahip oynatıcı. Daha önce gördüklerinize ya da kullandıklarınıza hiç benzemez.

Yeni arşiv görünümü. Koleksiyonunuz artık her zamankinden daha şık ve daha akıllı.

iTunes artık basitleştirilmiş bir görünüme sahip. Bir müzik albümü mü arıyorsunuz? Müzik seçimini tıklattığınızda tümünü görebilirsiniz. Aynısını filmler, uygulamalar ve diğer tüm materyaller için de yapabilirsiniz. Tarama işlemleri artık daha da kullanıcı dostu.

Açılan görünüm. Görün. Dinleyin.

Artık albümlerinizden birini seçtiğinizde yerinde genişletilir. Böylece albümdeki tüm şarkıları görerek Oynat’ı tıklatabilir ve arşive geri dönmenize gerek kalmadan taramaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca, göz atmak isteyebileceğiniz benzer albümlere yönelik Mağaza önerilerini de görebilirsiniz.

Yeni MiniPlayer. Daha az yer tutar, daha çok kontrol sağlar.

Çok daha küçük olan Mini Oynatıcı’ya çok daha fazla özellik sığdırdık. Artık Up Next düğmesini tıklayarak sıradaki şarkıları görebilirsiniz. Up Next şarkılar o andaki modunuza uygun değilse, arşivinizi açmanıza gerek kalmadan koleksiyonunuzda arama yapıp, farklı bir şarkı seçebilirsiniz.

Ek özellikler. Anında tavsiyeler alın. Ve Up Next'i seçin.

Mağaza ipuçları sayesinde iyi öneriler bulmak çok kolay. Sevdiğiniz bir albümü, sanatçıyı veya türü seçin ve iTunes kendi başınıza belki de asla bulamayacağınız benzer müzikleri size önerir. Dinlemek istediğiniz şarkıyı biliyor musunuz? iTunes’daki yeni Up Next özelliği sayesinde bir şarkıyı seçip bir sonra çalınması için kolayca sıraya ekleyebilirsiniz. Şarkıyı en sona eklemeniz de mümkün.

Mağaza için yepyeni bir görünüm.

Yepyeni tasarım. Sizinle tam bir uyum içinde.

iTunes Store Mac, PC, iPad, iPhone ve iPod’unuz için yeniden tasarlandı ve artık alışverişinizi nereden yaparsanız yapın aynı görünüme sahip. Taraması kolay raflardan popüler müzikleri, filmleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ayrıca bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm özelliklere erişim çok daha kolaylaştı. En iyi alışveriş, en basit olanıdır.

Önizleme geçmişi. Siz ne zaman hazırsanız.

Bir şarkının veya filmin önizlemesini oynattığınızda, yeniden bulmak her zaman kolaydır. Preview History düğmesine tıklayarak önizlemesi yapılan en son müziklere ve filmlere kısaca göz atın. iCloud içeriklerinizi tüm aygıtlarınızda güncel tutar. Dışarıdayken veya dışarı çıkmak üzereyken iPhone’nunuzda bir şarkının önizlemesini oynatırsanız, istediğinizde yeniden dinleyebilmeniz için olduğu yerde kalmaya devam eder. Ayrıca şarkıyı satın alıp evdeki bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

Önizleme geçmişi

 

iCloud şimdi daha da çok şey yapıyor.

Kolay oynatma. İster internete bağlı olun, ister olmayın.

iCloud ile, aygıtlarınızın tümündeki içeriğe erişebilirsiniz. Artık herhangi bir aygıtta bir albüm veya şarkı satın aldığınızda, Mac’iniz veya PC’nizdeki iTunes arşivinden anında erişebilirsiniz. Oynatmak için sadece çift tıklayın. Veya çevrimdışı olacaksanız, örneğin dizüstü bilgisayarınız ile uçağa binecekseniz, yeni İndirme düğmesine tıklayarak şarkının bir kopyasını yanınızda taşıyabilirsiniz.

Biz yerinizi ayırırız. Nerede kaldıysanız oradan devam edersiniz.

Bir aygıtta, bir filmi, podcast’i, iTunes U dersini veya sesli kitabı başlatın. İstediğiniz bir zaman duraklatın ve başka bir aygıtta kaldığınız yerden devam edin. iCloud kaldığınız yeri hatırlar. Böylesi çok daha akıllıca.

  • Otomatik indirmeler ve daha önce satın almış olduğunuz ürünleri indirebilmeniz için iOS 4.3.3 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 3GS veya daha yeni bir iPhone modeli, iPod touch (3. nesil veya üst modeli), iPad veya iPad mini; iOS 5 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 4 (CDMA modeli) ya da iTunes 10.3.1 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir Mac veya PC gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz ürünler iTunes Store, App Store veya iBookstore’da görünmüyorsa, artık kullanımda olmayabilirler. Daha önce satın almış olduğunuz filmleri indirebilmeniz için iTunes 10.6 veya üst sürümü, iOS 5 veya üst sürümü ya da Apple TV yazılımının 4.3 veya üst sürümü gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz filmleri diğer cihazlarınıza indiremeyebilirsiniz.iTunes’u ücretsiz indirin.
  • ABD’de, iTunes Store yalnızca 13 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir. Uyumlu donanım, yazılım ve Internet erişimi gerekir (ücret ödenmesi gerekebilir). Şartlara tabidir. Daha fazla bilgi için http://www.apple.com/tr/itunes/what-is adresine bakın.
  • iTunes’dan edinilebilir.

 

Sahip olduğunuz tüm müzik, film ve uygulamalar. Ve sahip olmak istedikleriniz. Hepsi bir yerde.

iTunes, bilgisayarınızdaki dijital müzikleri ve videoları düzenlemenizi ve oynatmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca, eğlenmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulabileceğiniz bir mağazadır.

iTunes Player.

Sevdiğiniz her şeye tek tuşla ulaşın.

iTunes Player, tüm müzik ve filmlerinizi bir arada tutar. CD yığınları arasında kaybolmaktansa, onları iTunes’a aktarabilirsiniz. Arşivinizi kolayca tarayabilir ve tüm aygıtlarınıza taşıyabilirsiniz. Hatta Genius’tan sizin için bir miks yapmasını bile isteyebilirsiniz.

Tarayın

iTunes arşiviniz; size tüm müzikleriniz, filmleriniz veya aradığınız her şey için büyük, güzel görseller sunar. Albümlere göre arama yapın ve albüm kapakları sayesinde dinlemek istediklerinize çabucak erişin. Bir albümü tıklayın ve hemen yerinde açılsın. Parça listesini, Mağaza önerilerini ve daha fazlasını görerek şarkıyı çalarken de göz atmaya devam edin. Tam olarak ne istediğinizi biliyor musunuz? O zaman sadece o sözcüğü içeren tüm şarkıları, albümleri, sanatçıları, filmleri ve kitapları görmek için arama alanına ilgili sözcüğü yazın.

Düzenleyin

iTunes ile müziklerinizi düzenlemek çok kolay. iTunes’dan satın aldığınız tüm şarkılar veya albümler, doğrudan müzik arşivinize gider. Üstelik CD’lerinizi içe aktardığınızda, iTunes otomatik olarak albüm resimlerinin yanı sıra albüm, sanatçı ve şarkı adlarını da ekler. Daha sonra eğlenmek, çalışmak veya dinlenmek için tüm koleksiyonunuzdan seçtiğiniz şarkılarla listeler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda şarkılarınızı bir ile beş arasında yıldız ile puanlandırabilir ve favorilerinize sonra daha kolay ulaşabilirsiniz.

Oynatın

Müzik dinlemek, film veya TV şovu izlemek, podcast veya sesli kitap oynatmak veya iTunes U’dan bir ders almak için bir tık yeter. iTunes LP ile şarkının sözlerine ve tanıtıcı yazılara dalabilir, videolar izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ve seçilen filmler için iTunes Extras içinde kamera arkası görüntüleri, oyuncularla ve ekiple yapılan röportajlar ve silinmiş sahneleri bulabilirsiniz.

Ne dinlemek istediğinizden emin değil misiniz? Bırakın karışık düzende çalma seçeneği sizin için karar versin. Ayrıca ekranınızda müzikten daha fazlasına yer açmanız gerektiğinde, Mini Oynatıcı’ya geçin. Up Next şarkıları görebileceğiniz, tüm koleksiyonda arama yapabileceğiniz ve Up Next düğmesini kullanarak şarkı sıralamasını değiştirebileceğiniz kadar büyük. Ve asla sizi engellemeyecek kadar küçük.

Genius

Genius, uyumlu şarkıları bulmak için arşivinizde arama yapabilir ve sonra bunları seveceğiniz şekilde, türlerine göre düzenleyebilir. Aynı zamanda Genius şarkı listeleri de oluşturabilir. Sadece sevdiğiniz bir şarkıyı seçin ve Genius’u Başlat’ı seçin. Genius aynı tarza sahip şarkıları seçer ve sizin için yeni bir şarkı listesi oluşturur. Arşivinizdeki bir albümü genişlettiğinizde, henüz satın almadığınız, ancak almak isteyebileceğiniz şarkılara yönelik Mağaza önerileri görürsünüz.

iTunes Store.

İstediğiniz ve istediğinizi henüz bilmediğiniz her şey.

Dünyanın bir numaralı müzik mağazası, müzikten çok daha fazlasını sunar. Film, uygulama, oyun ve kitap satın alabilir, podcast bulabilirsiniz. Önde gelen üniversite, müze veya kültür kurumlarından ders, video ve daha birçok şey indirebileceğiniz iTunes U’ya göz atabilirsiniz.

Tarayın

iTunes Store’da favori içeriklerimizden bazıları ön plana çıkar. Yeni çıkanları ve popüler olanları görmek için raflara göz atın. En son çıkan filmlerin fragmanlarını izleyin. En çok satan kitapları gözden geçirin. Tüm çalışmalarını, fotoğraflarını, konser tarihlerini ve daha fazlasını görmek için sanatçıların sayfalarını ziyaret edin. Bölümler arasında gezinmenin, daha kolay bir yolu yok.

Keşfedin

Sevdiğiniz içeriği bulmak için iTunes’ta binbir çeşit yöntem var. En Çok Satanlar. Haftanın Ücretsiz Parçası veya Uygulaması. Geçmişte satın aldıklarınıza bağlı olarak yeni müzik önerileri. Ve çok daha fazlası.

iTunes'da neler var?

Milyonlarca şarkı. Satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz binlerce film. Yüz binlerce uygulama, oyun ve podcast. Üstelik bunlar sadece başlangıç.

iTunes her yerde.

Mac, PC, iPad, iPhone ve iPod'unuzda

iCloud’la iTunes daha da iyi. Müzik, film, uygulama, kitap ve daha birçok şeye tüm aygıtlarınızdan ulaşabilirsiniz. iTunes’la satın alınmamış müzikleri bile depolayabilir ve iTunes Match sayesinde iCloud’dan dinleyebilirsiniz.

iCloud

Sevdiğiniz bir şarkıyı ne zaman dinlemek isteyeceğinizi veya klasik bir filmi ne zaman izlemek isteyeceğinizi asla bilemezsiniz. iCloud sayesinde, Satın Al’a dokunduğunuz anda iTunes’un yeni satın aldığınız müzikleri tüm aygıtlarınıza otomatik olarak indirmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca geçmişte satın aldığınız müziklere ve filmlere aygıtlarınızın tümünden kablosuz olarak ve eşzamanlama yapmadan erişebilirsiniz.

Herhangi bir aygıtta satın aldığınız yeni müziklere ve filmlere Mac ve PC’nizdeki iTunes arşivinden anında erişebilirsiniz. Oynatmak için sadece tıklayın veya Wi‑Fi imkanı olmayan bir yere giderken bir kopyasını yanınızda taşımak isterseniz indirebilirsiniz de. Bir filmi, podcast’i, sesli kitabı duraklattığınızda iCloud, kaldığınız yeri hatırlar. Tüm aygıtlarınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

iTunes + iPod

iPod touch, iPod classic, iPod nano veiPod shuffle’ınız ile eğlenceye hazır olun. Mac veya PC’nizi kullanarak iTunes Store’dan istediğiniz şarkıyı, albümü, filmi ve sesli kitabı satın alın. Veya CD koleksiyonunuzu iTunes’a aktarın. Ve tümünü iPod’unuzla eşzamanlayın.

*Dünya çapındaki toplam sayıyı gösterir. İçeriklerin tamamı her ülkede bulunmaz.

  • Otomatik indirmeler ve daha önce satın almış olduğunuz ürünleri indirebilmeniz için iOS 4.3.3 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 3GS veya daha yeni bir iPhone modeli, iPod touch (3. nesil veya üst modeli), iPad veya iPad mini; iOS 5 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 4 (CDMA modeli) ya da iTunes 10.3.1 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir Mac veya PC gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz ürünler iTunes Store, App Store veya iBookstore’da görünmüyorsa, artık kullanımda olmayabilirler. Daha önce satın almış olduğunuz filmleri indirebilmeniz için iTunes 10.6 veya üst sürümü, iOS 5 veya üst sürümü ya da Apple TV yazılımının 4.3 veya üst sürümü gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz filmleri diğer cihazlarınıza indiremeyebilirsiniz.iTunes’u ücretsiz indirin.
  • 1080p HD filmler iTunes kurulu Mac veya PC, Retina ekranlı iPad veya Apple TV (3. nesil) ile izlenebilir. Satın alınan tüm filmler 1080p HD formatında değildir. Mac’te 1080p HD video oynatmak için, 2.4 GHz Intel Core 2 Duo veya daha hızlı bir işlemci ve en az 2 GB RAM gerekir. PC’de 1080p HD video oynatmak için, 2.4 GHz Intel Core 2 Duo veya daha hızlı bir işlemci, en az 2 GB RAM ve Intel GMA X4500HD, ATI Radeon HD ya da NVIDIA GeForce 8300 GS veya daha iyi bir grafik işlemcisi gerekir.
  • iTunes Match için iOS 5.0.1 kurulu bir iPhone 3GS veya daha yeni bir iPhone modeli, iPod touch (3. nesil veya üstü) veya iPad ya da iTunes 10.5.1 veya üstünün yüklü olduğu bir Mac veya PC gerekir. 25.000 şarkı ile sınırlıdır. iTunes’dan satın alınanlar bu sınır kapsamında değildir. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.
  • ABD’de, iTunes Store yalnızca 13 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir. Uyumlu donanım, yazılım ve İnternet erişimi gerekir (ücret ödenmesi gerekebilir). Şartlara tabidir. Daha fazla bilgi için http://www.apple.com/tr/itunes/what-is adresine bakın.
  • iTunes’da bulunur. Sunulan eserler değişebilir.
0
  İlgili Yayınlar