Blog

iPod touch

Gönderen:

iSight kamera, en iyi fotoğraflarınızı çekmenizi sağlar. Facebook entegrasyonu ile dilediğiniz kadar paylaşabilirsiniz. Tüm bunlar ve elbette sınırsız sayıda oynanacak oyun ve dinlenecek şarkı, bugüne kadarki en ince ve en hafif iPod touch’ta.

Harika bir tasarım. Gözlerinizi alamayacaksınız.

iPod touch’ı ilk gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız ama onu elinize aldığınızda ne kadar inanılmaz olduğunu anlayacaksınız. iPod touch’ın ağırlığı yok denecek kadar az ama onu hafife almaya gelmez. Oyun oynamak, İnternet’te gezinmek, mesajlaşmak ve sevdiğiniz diğer her şeyi, daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde yapar.

Apple EarPods Kulaklıklar

Apple tasarımcıları ve mühendisleri Apple EarPods’u yaratmak için 600’den fazla insanın üzerinde, 124 farklı EarPods prototipi test etti. Peki ya sonuç? O gerçekten çok rahat ve ses kalitesi inanılmaz.

loop

iPod touch loop, iPod touch’ınıza uygun renklerde gelir. Diğer renkleri de ayrıca satın alabilirsiniz. loop, iPod touch’ınızı güvenle taşımanın eğlenceli yoludur.

4 inç Retina ekran. Büyük eğlence.

iPod touch, 4 inç’lik bir Retina ekrana sahip, böylece tüm eğlenceniz için bol bol yer var. Araba yarışlarındaki sert dönüşleriniz, parti için hazırladığınız çalma listesi, en sevdiğiniz dedikodu sitesi — her şey net, canlı ve gerçeğe yakın. Ve bu geniş ekran, HD filmler için adeta mükemmel.

Tek elle kullanım

iPod touch’ın ekranı uzun ancak geniş değil. Böylece tek elinizle kontrol edebilirsiniz.

iSight kamera. Gülümseyin. Bu şimdiye kadar bir iPod touch'taki en iyi kamera.

Bazı anlar fotoğraflamak için vardır. En iyi arkadaşınızın sokakta gördüğünüz acayip ikizi. Grafiti ile dolu bir duvar. Rüya gibi görünen bir gün batımı. iPod touch’taki iSight kamera beş megapiksel; önceki nesilden yedi kat daha iyi. Ve o kadar harika fotoğraflar çeker ki, fotoğraf makinenizden sonsuza dek vazgeçebilirsiniz.

iSight kameranın yüzeyi safir kristalden yapılmıştır ve bu da şeffaf malzemeler göz önünde bulundurulduğunda sertlik açısından elmastan sonra gelen ikinci malzemedir. Böylece, lensin yüzeyi çiziklere karşı daha dayanıklıdır.

Gelişmiş optik özellikler, dokunarak odaklama, LED flaş ve yüz algılama özellikleri, her defasında istediğiniz fotoğrafı çekmenize yardımcı olur. iSight kamera 1080p HD video çekimi yapar ve öndeki FaceTime HD kamerayla da FaceTime aramaları yapabilirsiniz. Ön kamerayı kendi fotoğraflarınızı çekmek veya 720p HD video kaydetmek için de kullanabilirsiniz. Ve Fotoğraflar uygulamasıyla, fotoğraflarınızı doğrudan iPod touch’ta düzenleyebilir, kadrajlayabilir ve geliştirebilirsiniz. Daha fazla düzenleme seçeneği için App Store’da bulunan iPhoto veya iMovie’yi deneyin.

Panorama

En sevdiğiniz şehrin silüetini, kalabalık bir mezuniyet sınıfını ya da kocaman köpeğinizi boylu boyuna uzanmış halde çekmek için panorama özelliğini kullanın. Sadece düğmeye dokunun ve kamerayı görüntü boyunca hareket ettirin. iPod touch geniş çekimi kusursuz bir şekilde yaratır.

İki çekirdekli A5 çip. Güç ve oyun bir arada.

Bu, şimdiye kadarki en güçlü iPod touch. Bunun nedeni, iki çekirdekli A5 çipin, önceki nesile göre iki kata kadar daha yüksek işlemci gücü ve yedi kata kadar daha hızlı grafikler sağlaması. Böylece, oyunlar inanılmaz derecede hassas ve gerçekçi. Samuray kılıcınız daha önce hiç olmadığı kadar keskin ve zombilerden kaçışınız da gerçekten hızlı. Ve A5 çip sürekli güç tüketmediğinden, pil ömrü de gayet uzun; tek bir şarjla 40 saate kadar müzik ve 8 saate kadar video oynatabilirsiniz.2 Böylece dans etmeye, zombileri kesip biçmeye ve yarışmaya devam edersiniz. Veya dinlemeye, izlemeye ve İnternet’te gezinmeye.

Müzik ve video. Eğlence katsayınızı artırın.

Her iPod, bol bol müzik demek. Ama iPod touch, müziğin yanı sıra başka şeyler de demek. Nerede olursanız olun, biraz anlık eğlence için, iPod touch tüm müzik ve video arşivinizi yanınızda taşımanıza olanak sağlar.

Müzik ve iTunes

Tekrar tekrar dinlediğiniz o en yeni şarkı. Ailenizin – ve görünen o ki sizin de – bayıldığınız o klasik rock albümü. Müzik arşiviniz sadece size aittir ve tamamını iPod touch’ınızda oynatabilirsiniz. Ve içinde bulunduğunuz moda – veya odaya ya da arabaya – en uygun şarkıyı bulmak için, bir dokunuş uzaklığınızda bulunan iTunes’daki her tür müzik arasından seçim yapabilirsiniz.

Video

Filmler iPod touch’ta daha önce hiç bu kadar iyi görünmemişti. Videolarınızı 4 inç Retina ekranda gerçekten geniş ekran formatında oynatabilirsiniz. Yüzde 44 daha fazla doygunluk sayesinde renkler capcanlıdır. Ve arkadaşlarınızın anlatıp durduğu şu film için havanızdaysanız, iTunes Store’dan bulup, doğrudan iPod touch’ınıza indirebilirsiniz.

iCloud

En sevdiğiniz müzik, uygulama, film ve kitapları iTunes Store’dan iPod touch’a indirdiğinizde, iCloud içeriği; iPhone, iPad, Mac veya PC gibi diğer tüm aygıtlarınızda erişilebilir hale getirir. Böylece içeriği aktarmak için kablolar bağlamanıza veya manuel eşzamanlama yapmanıza gerek kalmaz.3 İşte bu kadar kolay.

Apple EarPods Kulaklıklar. Dinlediğinizde ağzınız kulaklarınıza varacak.

Apple EarPods, daha önce gördüğünüz hiçbir kulaklığa benzemez ve daha önce hiç duymadığınız kalitede ses verir. Kulağa rahatça oturur ve danslarınızdan ağır egzersizlerinize kadar hiçbir aktivitede kulağınızdan düşmez. Apple EarPods’ların ses kalitesi o kadar inanılmazdır ki, binlerce liralık pahalı kulaklıklarla rekabet eder.

Oyunlar ve uygulamalar. Büyük karşilaşma için hazirlanin.

Hızlı iki çekirdekli işlemci performansı ve net grafikleri, iPod touch’ı dünyanın en popüler taşınabilir oyun aygıtı haline getiriyor. App Store’da, 100.000’den fazlası oyun olmak üzere 900.000’den fazla uygulama bulunuyor ve bunların birçoğu ücretsiz.4 Can sıkıntısı, sen artık bittin.

Game Center

Burası oyun tutkunlarının arkadaş oldukları, arkadaşların rakip oldukları bir yer. Game Center, bir profil yaratıp diğer oyun tutkunlarını sonraki göreve çağıracağınız ve sıralamalardaki yerinizle övüneceğiniz bir sosyal oyun merkezi. Mücadeleye dünyanın herhangi bir yerindeki rastgele bir oyuncuyla ya da hemen yanınızdaki arkadaşınızla başlayabilirsiniz. Heyecan dorukta.

App Store’dan daha fazlası

Demek adınızın Rusça’da nasıl söylendiğini öğrenmek istiyorsunuz. Ya da kafede duyduğunuz o muhteşem şarkıyı kimin söylediğini. Veya resimlerinizi süper nostaljik gösterecek o fotoğraf filtresini arıyorsunuz. Muhtemelen, ne düşünüyorsanız onu App Store’da bulacaksınız. Aslında, hiç düşünmediğiniz şeyleri bile App Store’da bulabilirsiniz.

Dahili uygulamalar. Ağzına kadar eğlence dolu.

Sadece dış güzelliği değil, iç güzelliği de önemli. iPod touch birçok güçlü yerleşik uygulamayla dolu olarak gelir. iMessage’la Wi-Fi üzerinden sınırsız sayıda mesaj gönderebilir, FaceTime görüntülü arama özelliği sayesinde, arkadaşlarınızın yüzündeki her ifadeyi görebilirsiniz.5 Mail uygulamasıyla e-postalarınızı kontrol edebilir ve Safari uygulamasıyla İnternet’te gezinebilirsiniz. Ve iOS 6; Facebook entegrasyonu, Harita, Passbook ve diğer birçok özelliği bunların üzerine ekler.

Paylaşın ve bağlantıda kalın. Neler oluyor, haberiniz olsun. Anında.

Facebook ve Twitter entegrasyonu, FaceTime, iMessage ve diğer birçok özellik sayesinde, iPod touch sürekli iletişim halinde kalmayı daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.

AirPlay. Bir geniş ekrandan diğerine.

AirPlay sayesinde, iPod touch’ınızdaki içeriği Apple TV aracılığıyla HDTV’nizden kablosuz olarak yayınlayabilirsiniz.6 Diyelim ki arkadaşlarınızla oturuyorsunuz ve iPod Touch’ınızda bulunan dünyanın en tatlı yavru kedi videosunu veya en sevdiğiniz filmden inanılmaz bir sahneyi onlara büyük bir ekranda göstermek istiyorsunuz. Tek yapmanız gereken, kullanmakta olduğunuz Fotoğraflar, Müzik, Videolar veya Safari benzeri uygulamadaki AirPlay simgesine dokunmak. İşte küçük ekranda ne varsa anında büyük ekranda. Ayrıca, tüm AirPlay özellikli veya AirPort Express’e bağlı hoparlörlerden müzik yayını yapabilir ve daha da fazla ses elde edebilirsiniz.

AirPlay Yansıtma özelliğiyle, iPod touch ekranındaki içeriği Apple TV aracılığıyla HDTV’nizde istediğiniz anda, odadaki herkesle paylaşırsınız. Keşfettiğiniz yeni siteyi gösterin. Oynadığınız oyunu canlı olarak yayınlayın ve yaratıkların canına okuma becerilerinizi hak ettikleri gibi büyük ekranda sergileyin.

Bluetooth. Kablosuz bağlantı daha da fazlası demek.

Yerleşik Bluetooth özelliği sayesinde, iPod touch’ı Bluetooth özellikli kulaklık ve hoparlörlerle eşleştirmek çok kolay. Eğer otomobilinizin Bluetooth özellikli ses sistemi varsa, iPod touch dinlediğiniz şarkıya kaldığınız yerden devam eder. Tek bir ritmi bile kaçırmazsınız.

Lightning konnektörü. Küçük. Akıllı. Dayanıklı.

Bazı büyük değişiklikler yapmadan, bugüne kadarki en ince ve en hafif iPod touch yaratılamazdı. Buna şarj etmek için kullandığınız konnektörün sıfırdan tasarlanması da dahil. Bu yeni konnektörün adı Lightning’dir. Lightning daha küçük ve daha akıllıdır. Bir adaptör (ayrıca satılır) sayesinde, önceden sahip olduğunuz cihazlarla da çalışır.

 1. iSight kamera ve iPod touch loop, 32 GB ve 64 GB modellerinde bulunur. 16 GB modelinin kamera ve diğer özellikleri için, Teknik Özellikler bölümüne bakın.
 2. Pil ömrü kullanıma ve yapılandırmaya göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için www.apple.com/tr/batteries adresine bakın.
 3. Otomatik indirmeler için, iPhone 3GS veya daha sonrası, iPod touch (3. nesil veya üstü) veya iPad için iOS 4.3.3 ya da üstü bir sürümü, iPhone 4 (CDMA modeli) için iOS 5 ya da üstü bir sürümü veya iTunes 10.3.1 ya da üstü bir sürümün yüklü olduğu bir Mac ya da PC gerekir. iTunes’u ücretsiz indirin.
 4. Dünya çapındaki toplam sayıyı gösterir. İçeriklerin tamamı her ülkede bulunmaz.
 5. FaceTime görüntülü arama özelliği, arayanın ve arananın FaceTime özellikli bir aygıta ve Wi-Fi bağlantısına sahip olmasını gerektirir. Mobil ağ üzerinden kullanılabilirlik, operatörün politikalarına bağlıdır; veri ücretleri uygulanabilir.
 6. AirPlay, ikinci nesil Apple TV veya sonraki sürümü ile uyumludur.
 • Bazı özellikler her ülkede veya bölgede kullanılamayabilir. Tam listeyi görmek için burayı tıklayın.
 • Uygulamaların kullanılabilirliği ve fiyatları değişebilir.
 • The Dark Knight Rises is available on iTunes. The Dark Knight Rises © 2012 Warner Bros. Entertainment Inc. and Legendary Pictures Funding, LLC. All rights reserved. BATMAN, THE DARK KNIGHT, and all related characters and elements are trademarks of and © DC Comics.

Kapasite

16 GB 32 GB 64 GB

Boyutlar ve Ağırlık

Yükseklik: 123.4 mm (4,86 inç)Genişlik:58,6 mm (2,31 inç)Derinlik: 6,1 mm (0,24 inç)Ağırlık: 86 gram (3,04 ons)2
Yükseklik: 123.4 mm (4,86 inç)Genişliği:58,6 mm (2,31 inç)Derinlik: 6,1 mm (0,24 inç)Ağırlık: 88 gram (3,10 ons)2

Renk

Kablosuz

 • 802.11a/b/g/n Wi-Fi (802.11n 2,4 GHz ve 5 GHz)
 • Bluetooth 4.0
 • Harita: Konum tabanlı hizmet4
 • Dahili Nike+ desteği

Ekran

 • Multi-Touch IPS teknolojisine sahip 4 inç (diyagonal) geniş ekran
 • Retina ekran
 • İnç başına 326 piksel ile 1136 x 640 piksel çözünürlük
 • 800:1 kontrast oranı (tipik)
 • 500 cd/m2 maks. parlaklık (tipik)
 • Parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama

Kamera, Fotoğraflar ve Video

 • 1.2 MP fotoğraf ve saniyede 30 kareye kadar HD video (720p) çekebilen FaceTime HD kamera
 • Yüz tanıma
 • Video ve fotoğraf çekimlerinde dokunarak pozlama denetimi
 • Wi-Fi üzerinden fotoğraf ve video için konum etiketleme
 • 5 megapiksel iSight kamera
 • Otomatik odaklama
 • Video ve fotoğraflar için dokunarak odaklama
 • Arkadan aydınlatma
 • Karma kızılötesi filtresi
 • Beş bileşenli mercek
 • LED flaş
 • ƒ/2.4 diyafram
 • Yüz tanıma
 • Panorama
 • HDR
 • Saniyede 30 kareye kadar sesli HD video kaydı (1080p)
 • 1.2 MP fotoğraf ve saniyede 30 kareye kadar HD video (720p) çekebilen FaceTime HD kamera
 • Video stabilizasyonu
 • Video ve fotoğraf çekimlerinde dokunarak pozlama denetimi
 • Wi-Fi üzerinden fotoğraf ve video için konum etiketleme

Giriş ve Çıkış

 • Lightning konnektörü
 • 3,5 mm stereo kulaklık jakı
 • Yerleşik hoparlör
 • Mikrofon

Harici Düğmeler ve Konnektörler

Harici Düğmeler ve Kontroller

Konnektörler ve Giriş/Çıkış

Harici Düğmeler ve Kontroller

Konnektörler ve Giriş/Çıkış

Güç ve Pil

 • Şarj edilebilir lityum iyon pil
 • Müzik çalma süresi: Tam şarjla 40 saate kadar
 • Video oynatma süresi: Tam şarjla 8 saate kadar
 • Şarj süreleri: Yaklaşık 2 saatte hızlı şarj (%80 kapasite), yaklaşık 4 saatte tam şarj

Ses Çalma

 • Frekans tepkisi: 20 Hz – 20.000 Hz
 • Desteklenen ses biçimleri: AAC (8 – 320 Kbps), Korumalı AAC (iTunes Store’dan), HE-AAC, MP3 (8 – 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (2, 3 ve 4 biçimleri, Audible Enhanced Audio, AAX ve AAX+), Apple Lossless, AIFF ve WAV
 • Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen maksimum ses düzeyi sınırı

TV ve Video

 • Apple TV’ye (2. ve 3. nesil) AirPlay yansıtma ve video çıkışı
 • Video yansıtma ve video çıkış desteği: Lightning Digital AV Adaptörü ve Lightning – VGA Adaptörü ile 1080p’ye kadar (adaptörler ayrı satılır)
 • 1080p’ye kadar H.264 video, 30 kare/sn, 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesli Ana Profil düzeyi 4.1, 48kHz, .m4v, .mp4, and .mov dosya formatlarında stereo ses
 • 2,5 Mb/sn’ye kadar, 640×480 piksel, 30 kare/sn MPEG-4 video; kanal başına 160 Kb/sn’ye kadar, 48kHz AAC-LC ses ile Basit Profil, .m4v, .mp4 ve .mov formatlarında stereo ses
 • 35 Mb/sn’ye kadar, 1280×720 piksel, 30 kare/sn Hareketli JPEG (M-JPEG), ulaw ses, .avi formatında PCM stereo ses

Kulaklık

 • Apple EarPods Kulaklıklar

Sensörler

 • Üç eksenli jiroskop
 • İvmeölçer

Sistem Gereksinimleri

 • Apple Kimliği (bazı özellikler için geçerlidir)
 • İnternet erişimi
 • Mac veya PC üzerinde iTunes ile eşzamanlama için şunlar gerekir:
  • Mac: OS X v10.6.8 veya sonraki sürümleri
  • PC: Windows 7, Windows Vista; Service Pack 3 veya sonraki sürümlerini içeren Windows XP Home veya Professional
  • iTunes 10.7 ya da sonraki sürümleri8 (www.itunes.com/tr/download adresinden ücretsiz indirebilirsiniz)

Çevre Gereksinimleri

 • Çalışma ortam sıcaklığı: 0° ila 35° C (32° ila 95° F)
 • Çalışmama sıcaklığı: -20° ila 45° C (-4° ila 113° F)
 • Bağıl nem: %5 ila %95 yoğuşmasız
 • Maksimum çalışma yüksekliği: 3.050 m (3000 m)

Diller

Dil Desteği

İngilizce (ABD), İngilizce (İngiltere), Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca, Arapça, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezya dili, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Slovakça, İsveççe, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca

Klavye desteği

İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Emoji, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay dili, Tibetçe, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca

Sözlük Desteği

İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca

Siri Dilleri

İngilizce (ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya), İspanyolca (ABD, Meksika, İspanya), Fransızca (Fransa, Kanada, İsviçre), Almanca (Almanya, İsviçre), İtalyanca (İtalya, İsviçre), Japonca, Korece, Mandarin (Çin Ana Karası, Tayvan), Kantonca (Hong Kong)

Kutunun İçindekiler

 • iPod touch
 • Apple EarPods Kulaklıklar
 • Lightning – USB Kablosu
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu

 • iPod touch
 • iPod touch loop
 • Apple EarPods Kulaklıklar
 • Lightning – USB Kablosu
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
 1. 1 GB = 1 milyar bayt; biçimlendirilmiş fiili kapasite daha azdır.
 2. Ağırlık; yapılandırma ve üretim sürecine göre değişir.
 3. İnternet erişimi gereklidir; geniş bant erişim önerilir ve ücretli olabilir.
 4. Harita uygulaması kurulu iPod touch’larda, Harita uygulaması (açık ve kullanılabilir olduğunda) bilinen Wi-Fi ağlarına yakınlığınıza bağlı olarak yaklaşık konumunuzu belirler. Elde edebildiği bilgiler ne kadar doğru olursa, haritada konumunuzu gösteren daire o kadar küçük olur. Bu özellik her bölgede bulunmaz. Bilinen Wi-Fi ağları genellikle kentsel bölgelerdedir. Konumunuzu bulmak için kullanılan veriler, kimliğiniz belirlenmeyecek şekilde toplanır. Bu tür verilerin toplanmasını istemiyorsanız, bu özelliği etkinleştirmeyin. Bu özelliğin etkinleştirilmemesi, iPod touch’ınızın işlevselliğini etkilemeyecektir.
 5. Ayrı satılan Nike + iPod Sensörü gerektirir.
 6. Testler, ön üretimdeki iPod touch donanımları ve yazılımları kullanılarak Ağustos 2012 ve Nisan 2013 tarihlerinde Apple tarafından yapıldı. Çalma listesi, iTunes kullanılarak CD’lerden aktarılan (128 Kbps AAC) ve iTunes Store’dan satın alınan (256 Kbps AAC) içeriklerden oluşan 358 farklı ses parçasından oluşmaktaydı; video içeriği iTunes Store’dan satın alınmıştı. iPod üniteleri bir Wi-Fi ağı ile ilişkilendirilmişti; diğer tüm ayarlar varsayılan ayarlardı. Pil testleri özel iPod birimleri kullanılarak yürütülmüştür; fiili sonuçlar değişebilir. Şarj edilebilir pillerin ömrü belirli sayıda şarj döngüsüyle sınırlıdır ve bu pillerin zaman içinde değiştirilmeleri gerekebilir (www.apple.com/support/ipod/service/battery). Pil ömrü ve şarj sayısı, kullanıma ve ayarlara göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için, www.apple.com/tr/batteries sayfasına bakın.
 7. Uzaktan kumanda ve mikrofon dahil değildir.
 8. iPod ve iTunes yalnızca yasalara uygun şekilde veya hak sahibinin izniyle kopyalamak için kullanılabilir. Müzik hırsızlığı yapmayın.

Bazı özellikler her ülkede veya bölgede kullanılamayabilir.

0
  İlgili Yayınlar