Blog

iPod nano

Gönderen:

iPod nano

Tamamen yeniden nanolandı.

Tasarım. Gövdesi yenilendi. Ama ruhu aynı.

Sadece 5,4 mm kalınlığı ve bir kredi kartı kadar boyutuyla yeni iPod nano, şimdiye kadar üretilen en ince iPod.2,5 inç Multi-Touch ekran önceki iPod nanoya göre iki kat daha büyük olduğu için sevdiğiniz müzikleri, fotoğrafları ve videoları daha da çok seveceksiniz.Düğmeler ile parçaları hızla çalabilir, duraklatabilir, değiştirebilir ya da sesi ayarlayabilirsiniz.Yeni ve pürüzsüz anodize alüminyum tasarımı ile iPod nano, kulağınıza hoş geldiği kadar gözünüze de güzel görünecek.iPod nano’yu iPod nano yapan muhteşem renklerden hangisini seçeceğinizi bilemeyeceksiniz.

Müzik. Onun kalbi.

Eğlenceyi başlatmanın yolu.

En sevdiğiniz şarkıları ya da albümlerin tamamını çalmak için dokunun. İsterseniz bir sanatçının tüm şarkılarını da çalabilirsiniz. Müzik türüne veya bestecilere göre tarama yapabilirsiniz. Albüm kapakları daha büyük ekranda harika görünür. İşleri eğlenceli hale getirmek için iPod nano’yu sallayın, sizin için müzik arşivinizden başka bir şarkı seçsin.

Video. Küçük, geniş ekran.

Şimdi iPod nano’yla en sevdiğiniz TV programlarını, Hollywood’un gişe rekortmeni filmlerini, ücretsiz video podcast’leri ve evde çektiğiniz videoları 2,5 inç Multi-Touch geniş ekranda izleyebilirsiniz. Oynatmak, ileri sarmak, geri sarmak ve duraklatmak için dokunun yeter. iPod nano’yla kendinize her zaman her yerde küçük bir eğlence yaratabilirsiniz.

Bluetooth teknolojisi. Kablosuz. Yok.

iPod nano’da bulunan Bluetooth 4.0 teknolojisiyle, müzik deneyiminiz daha da güzelleşir. iPod nano’yu Bluetooth özellikli kulaklıklar ve hoparlörlerle eşlemek çok kolaydır. Sizi engelleyecek kablolar olmadan spor yapmaksa çok keyifli. (Artık ağırlık kaldırırken kablolara takılmayacaksınız.) Aracınızın ses sistemi Bluetooth özellikliyse, sürücü koltuğuna oturduğunuzda müziğinizi dinlemeye kaldığınız yerden devam edersiniz. Hem de tek bir notayı bile atlamadan.

 • Hoparlörler
 • Kulaklık
 • Araç Ses Sistemi

Radyo. Alternatif müzik kaynağı.

FM radyo, çevrenizde neler olup bittiğini takip etmenizi sağlar. Önemli bir maç, son dakika haberleri, en sevdiğiniz sohbet programları veya dinlemeyi sevdiğiniz diğer şeyler. Kontrolleri görmek için dokunmanız yeterli. İstasyonu değiştirmek için radyo düğmesine dokunun. Kısa bir araya mı ihtiyacınız var? Live Pause’la tek bir dakika bile kaçırmazsınız. Bir şarkıyı veya programı duraklatmak ya da devam etmek için dokunun. 15 dakikaya kadar geri de sarabilir ve böylece eşlik ettiğiniz şarkının sözlerinden emin olabilirsiniz.

Yeni EarPods Kulaklık. Tamamen sıfırdan tasarlandı.

Apple tasarımcıları ve mühendisleri, mümkün olan en iyi ses kalitesini sunarken farklı kulaklarda rahatça durabilecek bir kulaklık yaratmayı amaçladı. 600’den fazla kişide 124 farklı prototip denediler. Sonuç, kulak içi kulaklıklarda çığır açan bir ürün oldu. Adı EarPods. Gördüğünüz veya denediğiniz hiçbir kulak içi kulaklığa benzemiyor. Ve ses kalitesi o kadar üstün ki, son teknoloji kulaklıklarla rahatlıkla rekabet edebilir.

Lightning Bağlayıcısı. Akıllı. Dayanıklı. Çift taraflı.

iPod nano’yu daha ince yapmak için cesur bir hamle yapmak gerekiyordu. 30 pim dock bağlayıcısını daha yeni, daha küçük ve daha iyi bir şeyle değiştirmek. Adı Lightning ve 30 pim bağlayıcısından çok daha dayanıklı. Ayrıca ters yönde de kullanılabildiği için kabloyu ters takmak mümkün değil. 30 pim bağlayıcısı kullanan bir iPod aksesuarınız varsa, iPod nano’nuza Lightning – 30 pim Adaptörü’yle bağlayabilirsiniz (ayrı olarak satılır). Aynı zamanda Bluetooth teknolojisi ile gün geçtikçe daha fazla aksesuar kablosuz özelliklere sahip oluyor ve böylece kablolar sorun olmaktan çıkıyor.

Spor. Tempoyu arttırın.

iPod nano mükemmel spor arkadaşıdır. Size ihtiyacınız olan müzikal motivasyonu sağlar ve gerçek zamanlı geri bildirim sunar. iPod nano’ya Nike+ desteği ve bir adımsayar dahil edildiği için adımlarınızı, mesafeyi, hızı, zamanı ve yaktığınız kalorileri izleyecek ayrı bir alıcı veya ayakkabı algılayıcısına ihtiyacınız olmaz. Bluetooth teknolojisi, kalp hızı monitörüne ve kulaklıklara kablosuz bağlanabilmenizi sağlayarak egzersiz yapmanızı kolaylaştırır. Egzersizin sonunda iPod nano’nuzu nikeplus.com’la eşzamanlayarak günlük etkinliklerinizi ve hedeflerinizi izleyebilirsiniz. NikeFuel’inizi kontrol edebilir, sportif gelişiminizi kendinizle ve arkadaşlarınızla karşılaştırabilirsiniz.

Fotoğraflar. Her yerde yanınızda.

Yanınızda birkaç bin fotoğraf taşıyabilir ve nerede olursanız olun bunları anında paylaşabilirsiniz. Yeni iPod nano’nun daha geniş ekranı, fotoğrafları görüntülemek için idealdir. Görüntüleri kıstırma hareketiyle yakınlaştırabilir ve iş arkadaşlarınıza İtalya’daki teleferikte gülümsediğinizi (çığlıklar atmadığınızı) kanıtlayabilirsiniz. iPod nano, tüm özelliklerinin yanında mükemmel bir fotoğraf albümüdür.

Tüm podcast'ler. Hepsi bir yerde.

İlgi duyduğunuz şeylerle ilgili bir ses veya video podcast’i mutlaka vardır. Bunları iPod nano’da dinleyebilir ve izleyebilirsiniz. iTunes’un podcast dizini üzerinden podcast’leri tarayabilirsiniz. İlginizi çeken bir veya birkaç tane bulduğunuzda abone olabilir, böylece hiçbir bölümü kaçırmazsınız. En güzel tarafı da binlercesinin ücretsiz olmasıdır.

iTunes. Eğlenmek için ihtiyaç duyduğunuz her şey.

iTunes, iPod nano’nuzu müzikler, filmler, TV programları, sesli kitaplar, podcast’ler ve daha birçok şeyle doldurmak için en kolay yoldur. CD koleksiyonunuzu da iTunes’a aktarabilirsiniz. Ardından kendi çalma listelerinizi oluşturabilir ve hepsini iPod nano’nuzla eşzamanlayabilirsiniz.
iTunes’u Mac ve PC için ücretsiz olarak indirin

Erişilebilirlik.

iPod nano, engelli kişilerin müzik, sesli kitap ve birçok şeyden yararlanmasına yardımcı olmak için erişebilirlik özellikleriyle gelir.

Gösterilen radyo frekansı sadece örnek amaçlıdır ve her bölgede mevcut değildir.

Bazı özellikler, uygulamalar ve hizmetler her bölgede kullanılamaz.

 

 

Boyutlar ve Ağırlık

Yükseklik: 76,5 mm (3,01 inç)
Genişlik: 39,6 mm (1,56 inç)
Derinlik: 5,4 mm (0,21 inç)
Ağırlık: 31 gram (1,1 ons)1
Gerçek hacim: 15,537 mm küp (0,95 inç küp)

Kapasite

16 GB

Kablosuz

Bluetooth

 • Nike+ desteği
 • Bluetooth 4.0

Ekran

 • 2,5 inç (diyagonal) Multi-Touch geniş ekran
 • İnç başına 202 piksel ile 240×432 piksel çözünürlük

Harici Düğmeler ve Bağlayıcılar

Harici Düğmeler ve Kontroller

Açık/kapalı, Uyku/uyanma, Ses açma, Oynatma/duraklatma, Ses kısma, Ana Ekran

Konektörler ve giriş/çıkış

Lightning bağlayıcısı, Kulaklık

Ses Çalma

 • Frekans yanıtı: 20 Hz – 20.000 Hz
 • Desteklenen ses biçimleri: AAC (8 – 320 Kbps), Korumalı AAC (iTunes Store’dan), HE-AAC, MP3 (8 – 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (2, 3 ve 4 biçimleri, Audible Enhanced Audio, AAX ve AAX+), Apple Lossless,AIFF ve WAV
 • Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen maksimum ses düzeyi sınırı

Video Formatı Desteği

 • H.264 video: 720 x 576 piksel, 30 kare/sn; 256 Kb/sn’ye kadar AAC-LC ses ile Temel, Ana ve Yüksek profil seviye 3.0; 48kHz; .m4v,.mp4 ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses
 • MPEG-4 video: 2.5 Mb/sn’ye kadar 720×576 piksel, 30 kare/sn; 256 Kb/sn’ye kadar AAC-LC ses ile Basit Profil; 48kHz, .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses

FM Radyo

 • Amerika kıtası, Asya, Avustralya, Avrupa ve Japonya için bölgesel ayarlar
 • Radyo yayınını duraklatmak ve geri sarmak (15 dakikalık ara bellek içinde) için Live Pause özelliği

Algılayıcı

 • İvmeölçer

Güç ve Pil

 • Şarj edilebilir lityum iyon pil
 • Müzik çalma süresi: Tam şarj ile 30 saate kadar
 • Video oynatma süresi: Tam şarj ile 3,5 saate kadar
 • USB üzerinden bilgisayar veya güç adaptörüyle şarj(ayrı olarak satılır)
 • Hızlı şarj süresi: yaklaşık 1,5 saat (pil kapasitesinin%80’ine kadar şarj eder)
 • Tam şarj süresi: yaklaşık 3 saat

Diller

 • 35 Kullanıcı Arabirimi dili: Arapça, Brezilya Portekizcesi, Britanya İngilizcesi, Kantonez (Geleneksel Çince), Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollanda dili, ABD İngilizcesi, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Malay, Norveççe, Lehçe, Romence, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Geleneksel Çince, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca. Arapça ve İbranice için bazı Kullanıcı Arabirimi öğeleri sağdan sola değildir.
 • Spor sesli geri bildirimi yedi dilde mevcuttur: Çince (Mandarin), İngilizce (ABD), Fransızca (Fransa), Almanca, İtalyanca, Japonca, İspanyolca (İspanya).
 • 29 VoiceOver dili: Çince (Kantonez, Mandarin) Çekçe, Danca, Hollanda dili, İngilizce (Avustralya, Birleşik Krallık, ABD), Fince, Fransızca (Kanada, Fransa), Almanca, Yunanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Brezilya, Portekiz), Romence, Rusça, Slovakça, İspanyolca (Meksika, İspanya), İsveççe, Tayca, Türkçe.

Kulaklık

 • Apple EarPods4

Erişilebilirlik

 • VoiceOver hareket tabanlı ekran okuma
 • Düşük ışıkta daha rahat okuma sağlayan ayarlanabilir arkaplan ışığı ayarları ile yüksek çözünürlüklü LCD ekran
 • Ters renkler
 • Mono Ses

Sistem Gereksinimleri

 • USB 2.0 veya 3.0 bağlantı noktasına sahip Mac bilgisayar, OS X v10.6.8 veya sonrası ve iTunes 10.7 veya sonrası5
 • USB 2.0 bağlantı noktasına sahip PC, Windows 7, Vista veya XP Home veya Professional (SP3) veya sonrası; iTunes 10.7 veya sonrası
 • İnternet erişimi gereklidir, genişbant önerilir, ücret uygulanabilir

Çevresel gereksinimler

 • Çalışma sıcaklığı: 0° ila 35° C (32° ila 95° F)
 • Çalışmama sıcaklığı: -20° ila 45° C (-4° ila 113° F)
 • Bağıl nem: %5 ila %95 yoğunlaşmasız
 • Maksimum çalışma yüksekliği: 3.000 metre (10.000 fit)

Kutunun İçindekiler

 • iPod nano
 • Apple EarPods Kulaklıklar
 • Lightning – USB Kablosu
 • Hızlı Çalıştırma Kılavuzu
 1. Ağırlık yapılandırmaya ve üretim sürecine bağlı olarak değişiklik gösterir.
 2. 1 GB = 1 milyar bayt; biçimlendirilmiş fiili kapasite daha azdır.
 3. Testler, Apple tarafından Ağustos 2012’de, ön üretim iPod nano donanım ve yazılımlar kullanılarak yapılmıştır. Çalma listesi, iTunes kullanılarak CD’lerden aktarılan (128 Kbps AAC) ve iTunes Store’dan satın alınan (256 Kbps AAC) içeriklerden oluşan 358 farklı ses parçasından oluşmuştur. Pil testleri özel iPod birimleri kullanılarak yürütülmüştür; fiili sonuçlar değişebilir. Yeniden doldurulabilir pillerin ömrü belirli sayıda şarj döngüsüyle sınırlıdır ve değiştirilmeleri gerekebilir (bkz. www.apple.com/support/ipod/service/battery). Pil ömrü ve şarj döngüsü sayısı, kullanım ve ayarlara göre değişkenlik gösterir. Daha fazla bilgi içinwww.apple.com/tr/batteriesadresine bakın.
 4. Kumanda ve mikrofon dâhil değildir.
 5. iPod ve iTunes yalnızca yasal veya hak sahibinin izniyle kopyalama içindir. Müzik hırsızlığı yapmayın.

Bazı özellikler, uygulamalar ve hizmetler her bölgede kullanılamaz.

0
  İlgili Yayınlar