Blog

iPad mini

Gönderen:

Eksiksiz bir iPad deneyimi. Kendi küçük, yaptıkları büyük.

Benzersiz ekran, hızlı ve akıcı performans, FaceTime ve iSight kamera, binlerce mükemmel uygulama, 10 saat pil ömrü*… iPad ile ilgili sevdiğiniz her şey iPad mini’de de var. Üstelik, iPad mini’yi tek elinizle de tutabilirsiniz.

Muhteşem 7.9 inç ekran. iPad'e yakişacak güzellikte.

iPad mini’nin ekranında renkler canlı, metinler net. Ancak onu diğerlerinden ayıran özelliği boyutu. 7.9 inç boyutuyla, iPad kadar büyük bir deneyim yaşatmak için tasarlandı.

275.000'den fazla uygulama. iPad için tasarlanmişsa, iPad mini için de tasarlanmiştir.

İlk andan itibaren, iPad için tasarlanan tüm uygulamalar iPad mini ile de çalışır. Bu sürükleyici, tam ekran uygulamalar hayalinizdeki her şeyi gerçeğe dönüştürüyor. iPad mini’nizi elinizden bırakamayacaksınız.

Ultra hızlı kablosuz bağlantılar. Hızlı bağlantılar. Tüm dünyada.

Önceki nesil iPad’e göre iki kata kadar hızlı Wi‑Fi ve dünyanın her yerindeki hızlı veri ağlarına erişme imkanı sunan iPad mini’yle içerik indirebilir, video yayınlayabilir ve İnternet’te inanılmaz hızla gezinebilirsiniz.

 • *Pil ömrü kullanıma ve yapılandırmaya göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için www.apple.com/tr/batteries adresine bakın.
 • Uygulama sayısı, dünya çapındaki toplam sayıyı ifade eder. İçeriklerin tamamı her ülkede bulunmaz.

 

 

 

Muhteşem 7.9 inç ekran. iPad'e yakışacak güzellikte.

Mükemmel bir boyuta sahipLED aydınlatmalı ekran.

iPad mini’nin 7.9 inç ekranı, eksiksiz bir iPad deneyimi sunmak için tasarlandı. Web sayfalarını Safari’de görüntüleyin, harita uygulamasını kullanarak bulunduğunuz yeri ve etrafınızdakileri görün,1fotoğraflar arasında gezinin ve videoları canlı detaylarla izleyin. Dilerseniz de FaceTime aramalarıyla ailenize yüz yüze “merhaba” deyin.2 iPad mini’de, her milimetresiyle size mükemmel görüntü sunmak için iPad ile aynı LED arkadan aydınlatma teknolojisi kullanılır. Ayrıca iPad’e özel tasarlanan yüzbinlerce uygulamayla birlikte çalışmak için mükemmel boyuttadır.

7,2 mm — iPad'den %23 daha ince. | 0,68 lbs — iPad'den %53 daha hafif.

İnce ve hafif tasarım.

iPad mini, bir iPad’i iPad yapan her şeyi farklı bir boyutta sunuyor. Sadece 7,2 milimetrelik kalınlığıyla, bir kalem kadar ince ve olağanüstü hafif.3 Avcunuzun içinde kolayca tutabilirsiniz. En küçük çantanıza bile kolayca yerleşir ve her zaman elinizin altında olur.

Uygulamalar. Herkes için bir şeyler var. Ve her şey için.


Dahili uygulamalar.

iPad mini, küçük kutusundan çıkar çıkmaz büyük işler yapmaya hazır. Yeni bir maceraya mı atılacaksınız?Hiç zaman kaybetmeden 1080p HD kalitesiyle filme alın. Web yayını veya film izleyin. En çok satan kitapları veya dergileri okuyun. E-postalarınızı kontrol edin. Mesaj gönderin. FaceTime ile yüz yüze iletişimde kalın. iPad mini’nin ne kadar çok özellikle birlikte geldiğini gördüğünüzde şaşıracaksınız.

275.000’den fazla uygulama App Store’da .

App Store, 275.000’dan fazla iPad uygulamasına ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün yenileri ekleniyor.4Bu uygulamalar ilk andan itibaren iPad mini ile çalışıyor. Ancak bununla da kalmıyor. En etkili ve akıcı şekilde sadece iPad’e özel olarak tasarlanan bu uygulamalar her şeyi yapmanın farklı yollarını sunuyor. Tek elinizle tutabildiğiniz iPad mini ile işiniz için bir elektronik tablo hazırlayabilir, eğlenmek için Hollywood tarzı bir fragman oluşturabilir, bir dersi, seyahati veya yemeği kolayca planlayabilirsiniz.

İnanılmaz performans. Mini bir dev.

Güçlü A5 çip.

iPad, hızıyla ve akıcı performansıyla tanınır. iPad mini de sizi bu konularda hayal kırıklığına uğratmayacak. iPad mini, yaptığınız her şeyin mükemmel ve doğal hissedilmesini sağlayan güçlü ve enerji verimli A5 çiple gelir. Uygulamalar veya sayfalar arasında geçiş yapmak gibi küçük şeylerden, fotoğrafları düzenlemek, film izlemek ve oyun oynamak gibi büyük işlemlere kadar.

10 saat pil ömrü.

Olağanüstü pil ömrü iPad mini’yi bir iPad yapan en önemli özelliklerden biridir. Bu kadar üstün bir performansın bu kadar küçük bir alana sığdırılmış olmasına rağmen, tek bir şarjla 10 saate kadar dayanır.5 Böylece okumak, izlemek, oyun oynamak ve dilediğiniz her şeyi yaratmak için size zaman kazandırır.

FaceTime ve iSight kamera. Yerleşik iki kamera sayesinde, her açıdan mükemmel.

FaceTime video aramayla sevdiklerinize “merhaba” deyin.

iPad mini’de yerleşik olarak bulunan FaceTime sayesinde, Wi‑Fi veya hücresel ağ üzerinden görüntülü arama yapabilirsiniz.2 Ön taraftaki FaceTime HD kamera herkesin sizi mükemmel şekilde görmesini sağlarken, arka taraftaki iSight kamera gördüklerinizi başkalarına aktarır. Böylece nereye giderseniz gidin, arkadaşlarınız ve aileniz hep yanınızda olur. Her kahkahayı duyabilir, her gülümsemeyi görebilirsiniz. 7.9 inç ekran sayesinde, resmin tamamını görmek için ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla alana sahip olursunuz. Ayrıca ön taraftaki kamerayı kendi fotoğrafınızı çekmek veya 720p HD video kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Tam 1080p çözünürlükte HD video kaydedin.

Metrodaki bir gösteri, oğlunuzun maçı kazandıran şutu, dağın tepesinden muhteşem 360 derecelik bir görüntü… iPad mini’nin iSight kamerası ile, biribirinden güzel ve benzersiz anları yakalayın. Hem de 1080p HD çözünürlüğünde. iPad mini’nin geniş ekranıyla, filme aldığınız her şeyi mükemmel bir şekilde görüntüleyin. Üstelik otomatik video dengeleme sayesinde, kaydınızdaki çarpma ve sarsıntılar giderilir. Böylece videolarınızı anında paylaşılmaya hazır olur.

5 megapiksel fotoğraflar çekin.

5 megapiksel iSight kamera, güneş ışığı veya mum ışığında mükemmel görünen fotoğraflar çekmenizi sağlayan arkadan aydınlatma sensörüne sahiptir. Fotoğraf çekerken, iPad mini’nin büyük ve muhteşem ekranı, fotoğraf karenizi rahatça ayarlamanızı sağlayacak şekilde büyük ve muhteşem bir vizöre dönüşür. Otomatik odaklama, dokunarak odaklama, dokunarak pozlama özellikleri sayesinde benzersiz fotoğraflar çekin. Ayrıca 10 farklı kişinin yüzü arasında odaklamayı ve pozlamayı otomatik olarak dengeleyen yerleşik yüz algılama sayesinde daha fazla gülümsemeye yer var. Tek yapmanız gereken iPad mini’ye bakmak ve gülümsemek.

Ultra hızlı kablosuz iletişim teknolojileri. Hızlı bağlantı. Tüm dünyada.

Gelişmiş Wi‑Fi teknolojisiyle birlikte.

iPad mini, gelişmiş Wi‑Fi teknolojisini, tüm önceki nesil iPad’lere göre iki kat hızlı sunar. Dual-band (2.4GHz ve 5GHz) 802.11n Wi‑Fi ve kanal birleştirme desteğiyle, indirme hızları 150 Mbps’e kadar ulaşabilir.6 Kısacası, her gün yaptığınız şeyler şimdi çok daha hızlı.

Yeni nesil hücresel ağ bağlantısı.

Wi‑Fi erişiminizin olmadığı anlarda İnternet’e bağlanmak istiyorsanız, iPad mini Wi‑Fi + Cellular modelini tam size göre. iPad mini Wi‑Fi + Cellular, HSPA, HSPA+ ve DC-HSDPA gibi gelişmiş kablosuz ağlar dahil olmak üzere dünyanın her yerinde ultra hızlı hücresel ağ bağlantısı sağlar. Böylece, sözleşme veya uzun süreli taahhüt olmadan içerik indirebilir, video yayınlayabilir ve İnternet’te inanılmaz hızla gezinebilirsiniz.

iOS

Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi.

Her iPhone, iPad ve iPod touch’ın temelinde iOS bulunur. iOS, her gün kullandığınız tüm yerleşik uygulamaları ve iPad mini’yi bu kadar gelişmiş hale getiren sezgisel teknolojileri sağlar. Her ücretsiz iOS güncellemesi ile aygıtlarınız daha da fazla özelliğe kavuşur. iPad mini, şu andaki en son sürüm olan iOS 6 yüklenmiş halde gelir. Böylece iPad mini kutusundan çıkar çıkmaz, hayatınızı daha hızlı hale getirecek 200 yeni özelliğe sahip olursunuz.

iCloud

Fotoğraflarınız, şarkılarınız, filmleriniz tüm cihazlarınızda.

iCloud, iPad mini’de yerleşik olarak bulunur. Sadece cihazınızı açın ve ihtiyaç duyduğunuz her şeye iPad, iPhone, iPod touch, Mac veya PC’den anında erişin.7iOS 6’da bulunan yeni özelliklerle iCloud özelliğini kullanarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Paylaşılan Fotoğraf Yayınları özelliğini kullanarak seçtiğiniz kişilerle istediğiniz fotoğrafları paylaşın. Kaybolan iPad mini’nizi hiç olmadığı kadar kolay bulun, kilitleyin ve kurtarın. iCloud Sekmeleri’ni kullanarak da bir cihazda gezindiğiniz web sayfasını başka bir cihazda kaldığınız yerden gezmeye devam edin. Üstelik bunlar sadece başlangıç.

iPad mini Smart Cover. Daha küçük ama hala akıllı.

Lightning konektörü. Daha küçük. Daha akıllı. Dayanıklı. Çift taraflı.

Bağlanmanın yeni yolu.

iPad mini o kadar ince ve hafif ki ancak ultra ince bir konektörle bağlanabilir. Bu konektör, Lightning konektörü olarak adlandırılır ve 30 iğneli konektörlere göre çok daha güvenilir tamamen dijital, sekiz sinyalli tasarım sunar. Lightning’in bir başka dikkat çekici özelliği ise ters yönde de kullanılabilmesi. Yani, kabloyu yanlış takmanız söz konusu değil.

Lightning – 30 iğneli adaptör.

30 iğneli konektöre ihtiyaç duyan iPad aksesuarlarınızı da iPad mini’nize bağlayabilirsiniz. Sadece Lightning – 30 iğneli adaptör kullanmanız yeterli (ayrıca satılır).

 1. Bazı özellikler her ülkede veya bölgede kullanılamayabilir. Tam listeyi görmek için burayı tıklayın.
 2. FaceTime görüntülü arama için, arayan ve arananın FaceTime özellikli bir aygıta sahip olması ve Wi‑Fi bağlantı gerekir. Hücresel ağ üzerinden kullanılabilirlik, operatörün prensiplerine bağlıdır. Veri ücreti uygulanabilir.
 3. Gerçek boyut ve ağırlık, yapılandırmaya ve üretim sürecine göre değişiklik gösterir.
 4. Dünya çapındaki toplam sayıyı gösterir. İçeriklerin tamamı her ülkede bulunmaz.
 5. Pil ömrü kullanıma ve yapılandırmaya göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için www.apple.com/tr/batteries adresine bakın.
 6. Teorik tepe hızlarına dayanarak yapılmıştır. Gerçek hızlar daha düşük olacaktır.
 7. iCloud yetenekli bir cihaz gerektirir. Bazı özellikleri için Wi‑Fi bağlantısı gerekir. Bazı özellikler her ülkede mevcut değildir. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.
 8. iPad mini Smart Cover ayrıca satılır.
 • Real Racing 3, bu sonbaharda App Store’daki yerini alacak.

 

Renk

Siyah – Arduvaz Rengi

Beyaz – Gümüş

 

Modeller

Boyutlar ve Ağırlık

Yükseklik:
200 mm (7.87 inç)
Genişlik:
134.7 mm (5.3 inç)
Derinlik:
7,2 mm (0.28 inç)
Ağırlık:
308 g (0.68 pound)
Yükseklik:
200 mm (7.87 inç)
Genişlik:
134.7 mm (5.3 inç)
Derinlik:
7,2 mm (0.28 inç)
Ağırlık:
312 g (0.69 pound)

 

Depolama

16 GB
32 GB
64 GB
16 GB
32 GB
64 GB

Kablosuz ve Hücresel Ağ

 • 802.11a/b/g/n Wi‑Fi (802.11n 2.4GHz ve 5GHz)
 • Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknolojisi
 • Model A1454*
  • GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  • UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
  • LTE (4 ve 17. Bantlar)**
 • Model A1455*
  • CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1900, 2100 MHz)
  • GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  • UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
  • LTE (1, 3, 5, 13, 25. Bantlar)**
 • Sadece veri3
 • 802.11a/b/g/n Wi‑Fi (802.11n 2.4GHz ve 5GHz)
 • Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknoloji

Ekran

 • 7.9 inç (diyagonal) IPS teknolojisine sahip LED arkadan aydınlatmalı Multi‑Touch ekran
 • İnç başına 163 piksel (ppi) yoğunlukla 1024×768 çözünürlük
 • Parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama

Çip

A5Çift çekirdekli A5

Kameralar, Fotoğraflar ve Video Kaydetme

FaceTime HD Kamera

 • 1.2 MP fotoğraflar
 • 720p HD Video
 • Wi‑Fi veya hücresel ağ üzerinden FaceTime video arama4
 • Yüz tanıma
 • Arkadan aydınlatma
 • Video veya fotoğraflar için dokunarak pozlama
 • Fotoğraf ve video için konum etiketleme

iSight Kamera

 • 5MP fotoğraflar
 • Otomatik netleme
 • Yüz tanıma
 • Arkadan aydınlatma
 • Beş bileşenli mercek
 • Karma kızılötesi filtre
 • ƒ/2.4 diyafram
 • Video ve fotoğraflar için dokunarak netleme
 • Video veya fotoğraflar için dokunarak pozlama
 • Fotoğraf ve video için konum etiketleme

Video Kayıt

 • 1080p HD video kayıt
 • Video dengeleme
 • Yüz tanıma
 • Kayıt sırasında dokunarak netleme
 • Arkadan aydınlatma

Harici Düğmeler ve Konektörler

Harici Düğmeler ve Kontroller

Konektörler ve Giriş/Çıkış

 

Güç ve Pil

 • Dahili 16.3 vat-saat şarj edilebilir lityum-polimer pil
 • Wi‑Fi üzerinden 10 saate kadar web’de gezinme, video izleme veya müzik dinleme
 • Güç adaptörüyle veya USB’den bilgisayara bağlayarak şarj etme
 • Dahili 16.3 vat-saat şarj edilebilir lityum-polimer pil
 • Wi‑Fi üzerinden 10 saate kadar web’de gezinme, video izleme veya müzik dinleme
 • Hücresel veri ağı kullanarak 9 saate kadar web’de gezinme
 • Güç adaptörüyle veya USB’den bilgisayara bağlayarak şarj etme

Giriş/Çıkış

 • Lightning konektörü
 • 3,5 mm’lik stereo kulaklık için minijak
 • Yerleşik hoparlörler
 • Mikrofon
 • Lightning konektörü
 • 3,5 mm’lik stereo kulaklık için minijak
 • Yerleşik hoparlörler
 • Mikrofon
 • Nano-SIM kart tepsisi

Sensörler

 • Üç eksenli jiroskop
 • İvmeölçer
 • Ortam ışığı sensörü
 • Üç eksenli jiroskop
 • İvmeölçer
 • Ortam ışığı sensörü

Konum

 • Wi‑Fi
 • Dijital pusula
 • Wi‑Fi
 • Dijital pusula
 • GPS Yardımı ve GLONASS
 • Hücresel Ağ

Ses Çalma

 • Frekans yanıtı: 20 Hz – 20.000 Hz
 • Desteklenen ses biçimleri: AAC (8 – 320 Kbps), Korumalı AAC (iTunes Store’dan), HE-AAC, MP3 (8 – 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (2, 3 ve 4 biçimleri, Audible Enhanced Audio, AAX ve AAX+), Apple Lossless, AIFF ve WAV
 • Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen maksimum ses düzeyi sınırı

TV ve Video

 • Apple TV’ye (2. ve 3. nesil) AirPlay yansıtma ve video çıkışı
 • Video yansıtma ve video çıkış desteği: Lightning Digital AV Adaptörü ve Lightning – VGA Adaptörü ile 1080p’ye kadar (adaptörler ayrı satılır)
 • Video mirroring ve video çıkış desteği: 720p’ye kadar Lightning Digital AV Adaptörü ve Lightning – VGA Adaptörü ile; 1080p’ye kadar video oynatma (ayrıca satılır)
 • Desteklenen video biçimleri: 1080p’ye kadar H.264 video, 30 kare/sn, 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesli Yüksek Profil seviyesi 4.1, 48 kHz, stereo ses girişi .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimleri; 2,5 Mb/sn’ye kadar MPEG‑4 video, 640×480 piksel, 30 kare/sn, kanal başına 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesli Basit Profil, 48 Khz, .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses; 35 Mb/sn’ye kadar Motion JPEG (M-JPEG), 1280×720 piksel, 30 kare/sn, ulaw biçiminde ses, .avi dosya biçiminde PCM stereo ses

E-posta Eki Desteği

Görüntülenebilir belge türleri: .jpg, .tiff, .gif (görseller); .doc ve .docx (Microsoft Word); .htm ve .html (web sayfaları); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview ve Adobe Acrobat);.ppt ve .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (metin); .rtf (zengin metin biçimi); .vcf (iletişim bilgileri); .xls ve .xlsx (Microsoft Excel)

Diller

 • İngilizce (ABD), İngilizce (İngiltere), Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca, Arapça, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezya Dili, Malay Dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Slovakça, İsveççe, Tay Dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca dil desteği
 • İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki Dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii Dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya Dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay Dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay Dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca klavye desteği
 • İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki Dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii Dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay Dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay Dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca sözlük desteği (metin tahmini ve otomatik düzeltme olanağını etkinleştirir)
 • İngilizce (ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya), İspanyolca (ABD, Meksika, İspanya), Fransızca (Fransa, Kanada, İsviçre), Almanca (Almanya, İsviçre), İtalyanca (İtalya, İsviçre), Japonca, Korece, Mandarin (Çin Ana Karası, Tayvan), Kantonca (Hong Kong) Siri dil desteği

Erişilebilirlik

 • VoiceOver ekran okuma
 • Güdümlü Erişim
 • İşitme engellilere yönelik altyazılı içerik okuma desteği
 • Uyarlanabilen aksesuarlar için AssistiveTouch arabirim
 • Tam ekran yakınlaştırarak büyütme
 • Büyük metin
 • Renk değiştirme seçenekleri
 • Sol/sağ ses düzeyi ayarlama

Çevresel Gereksinimler

 • Çalışma ortam sıcaklığı: 0° ila 35° C (32° ila 95° F)
 • Çalışmama sıcaklığı: -20° ila 45° C (-4° ila 113° F)
 • Bağıl nem: %5 ila %95 yoğuşmasız
 • Maksimum çalışma yüksekliği: 3000 m (10.000 fit)

Sistem Gereksinimleri

 • Apple Kimliği (bazı özellikler için geçerlidir)
 • İnternet erişimi6
 • Mac veya PC üzerinde iTunes ile eşzamanlama için şunlar gerekir:

  • Mac: OS X v10.6.8 veya sonraki sürümleri
  • PC: Windows 7, Windows Vista; Service Pack 2 veya sonraki sürümlerini içeren Windows XP Home veya Professional
  • iTunes’u www.itunes.com/download adresinden indirebilirsiniz

Kutunun İçindekiler

 • iPad mini
 • Lightning – USB Kablosu
 • USB Güç Adaptörü

Dahili Uygulamalar

 • Safari

Fotoğraflar

 • Fotoğraflar

 • App Store

 • Harita

 • Photo Booth

 • Anımsatıcılar

 • Kamera

 • Mail

 • FaceTime

 • iTunes

 • Müzik

 • Saat

 • Takvim

 • Mesajlar

 • Gazete Bayisi

 • Videolar

 • Game Center

 • Kişiler

 • Notlar
 • *iPad’inizin model numarasını belirlemek için, http://support.apple.com/kb/HT5452 sayfasına bakın.
 • **LTE desteği hakkında daha fazla bilgi için, iletişim operatörünüzle iletişim kurun ve www.apple.com/ipad/LTE adresine başvurun.
 1. Gerçek boyut ve ağırlık, yapılandırmaya ve üretim sürecine göre değişiklik gösterir.
 2. 1 GB = 1 milyar bayt; biçimlendirilmiş gerçek kapasite daha azdır.
 3. Hücresel veri planı ayrı olarak satılır. Satın aldığınız model özel bir hücresel ağ teknolojisiyle çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Uyumluluk ve hücresel veri planı kullanılabilirliği için iletişim operatörünüze başvurun.
 4. FaceTime video arama için, arayan ve arananın FaceTime özellikli bir aygıta sahip olması ve Wi‑Fi bağlantısı gerekir. Hücresel ağ üzerinden kullanılabilirlik, operatörün prensiplerine bağlıdır. Veri ücreti uygulanabilir.
 5. Testler, Ekim 2012’de ön üretim iPad mini üniteleri ve yazılımı kullanılarak Apple tarafından gerçekleşmiştir. Testler, aşağıdaki görevlerden her biri yerine getirilerek dolu pilin boşaltılmasını içermektedir: video oynatma, ses çalma ve Wi‑Fi veya hücresel veri ağı kullanarak İnternet’te gezinme. Video içeriği iTunes Store’dan satın alınan 2 saat 23 dakikalık bir filmin tekrarlanmasıydı. Ses içeriği, iTunes kullanılarak CD’lerden aktarılan (128 Kbps AAC kodlama) ve iTunes Store’dan satın alınan (256 Kbps AAC kodlama) içeriklerden oluşan 358 farklı parça içeren bir çalma listesiydi. Wi‑Fi ve hücresel veri ağı üzerinden İnternet testleri, özel web ve posta sunucuları kullanılarak, 20 popüler web sayfasının görüntü versiyonlarında gezinilerek ve saatte bir posta alınarak yapılmıştır. Şunlar dışında tamamen varsayılan ayarlar kullanılmıştır: Wi‑Fi bir ağa bağlanmıştır (hücresel veri ağı ile internette gezinme hariç); Otomatik Parlaklık özelliği ve Wi‑Fi bağlantısının Ağlara Katılmadan Sor özelliği kapatılmıştır. Pil ömrü cihaz ayarlarına, kullanıma ve çok sayıda başka faktöre bağlıdır. Pil testleri özel iPad birimleri kullanılarak yapılmıştır; gerçek sonuçlar değişebilir.
 6. Kablosuz geniş bant önerilir; ücret uygulanabilir.
0
  İlgili Yayınlar