Blog

iPad 4

Gönderen:

Kelimenin tam anlamıyla ışık saçıyor.

Retina ekranlı iPad’i elinize alır almaz netliği fark edeceksiniz. Fotoğraflara gerçekten dokunacak, kitap okuyacak ve piyano çalacaksınız. Sevdiğiniz her şey artık parmağınızın ucunda. iPad; ekranı, A6X çipi, kameraları, kablosuz bağlantıları ve her şeyiyle size kusursuz bir deneyim sunuyor. Hayal edebileceğinizden çok daha fazlası her zaman iPad’de.

Retina Ekran. Her şeyi daha önce hiç görmediğiniz şekilde görün.

iPad 2
Retina ekranlı iPad

Devrim yaratan Retina ekran.

iPad ile yaptığınız her şeyi, büyük ve güzel bir ekranda yaparsınız. Ekran daha iyi hale geldiğinde, doğal olarak tüm iPad deneyimi daha keyifli bir hal alır. iPad’in Retina ekranı, 2048×1536 çözünürlük, zengin renk doygunluğu ve olağanüstü 3,1 milyon piksel gibi muhteşem özelliklere sahiptir. Bu rakam, iPad 2’deki piksel sayısının dört katı ve HDTV’lerin bir milyon fazlasıdır. Bu pikseller birbirlerine o kadar yakındır ki; normal görüntüleme uzaklığında gözleriniz pikselleri tek tek ayırt edemez. Pikselleri göremediğiniz için resmin tamamını görürsünüz. Ya da makalenin tamamını. Veya oyunun. Hem de daha önce hiç görmediğiniz şekilde.

iPad
2048x1536HDTV
1920x1080Retina ekranlı iPad’deki piksel sayısı, HDTV’lerden bir milyon fazladır.

Güçlü A6X çip. Performansı ikiye katladık.

İki kat hız. İki kat grafik performansı.

iPad’deki A6X çip, şimdiye kadarki en güçlü taşınabilir çiptir. A5X çipe göre iki kat daha fazla CPU ve grafik kartı performansı sunar. Ayrıca iPad’in daha hızlı ve daha duyarlı olmasını sağlar. Uygulamalar anında ve sorunsuz bir şekilde başlatılır. Grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlar, muhteşem Retina ekranda akıcı olur ve gerçeklik hissi verirler. A6X çipte yerleşik olarak bulunan geliştirilmiş görüntü sinyali işleme özelliği sayesinde, 5 megapiksel iSight kamerayla çektiğiniz fotoğraflar ve videolar Retina ekranda çok daha net görünürler.

TEMEL
CPU2x
GRAFIK2x

10 saat pil ömrü.

iPad, 3,1 milyon piksellik Retina ekranın yanı sıra gelişmiş A6X çip ve grafik kartı sunar. Peki bunun pil ömrü üzerindeki etkisi nedir? Neredeyse sıfır. Okumak, izlemek, oyun oynamak, yazmak ve diğer her şey için yine 10 saate kadar pil ömrüne sahipsiniz.1

10 saate kadar
pil ömrü

128 GB’a varan depolama alanı.

iPad’inizde hemen her şeyi yapabilirsiniz. Ve daha fazlasını yaptıkça, örneğin fotoğraflar çekip HD video kaydettikçe ya da belgeler oluşturdukça, daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyarsınız. Ama 128 GB’a varan depolama alanıyla yer konusunda endişelenmenize gerek yok.2 Uygulamalar, müzik, dergiler ve daha fazlası. Hepsini yanınızda taşımaya yetecek kadar yer var.

Uygulamalar. Herkes için bir şeyler var. Ve her şey var.

Yerleşik uygulamalar.

iPad, kutusundan çıkar çıkmaz her gün yaptığınız işleri üstlenir ve sıra dışı hale getirir.Bir sonraki maceranızın yol haritasını belirleyin.Ve hiç zaman kaybetmeden 1080p HD kalitesiyle filme alın. Webcast veya film izleyin. En çok satan kitapları veya dergileri okuyun.E-postalarınızı kontrol edin. Mesaj gönderin.FaceTime ile yüz yüze iletişimde kalın. Ne kadar çok yerleşik özellik olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

App Store’da 375.000’den fazla uygulama.

App Store, 375.000’den fazla iPad uygulamasına ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün yenileri ekleniyor.4 Ama bununla da kalmıyor; sadece iPad’e özel olarak tasarlanan tüm bu uygulamalarla dilediğiniz her şeyi çok daha farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Tek elinizle tutabildiğiniz iPad ile işiniz için bir hesap tablosu hazırlayabilir; eğlenmek için Hollywood tarzı bir fragman oluşturabilir; ders, seyahat veya yemek planı yapabilirsiniz.

FaceTime ve iSight kamera. Şimdi gülümsemek için daha çok sebebiniz var.

Yeni FaceTime HD kamerayla sevdiklerinize “merhaba” deyin.

iPad’in FaceTime kamerası ile kilometrelerce uzaktaki kişilerle yüz yüze görüşebilirsiniz. Wi‑Fi veya hücresel ağ5 üzerinden video arama yapabilir, böylece aileniz ve sevdiklerinizin her zaman yanınızda olmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi yeni FaceTime HD kamerayla herkesin sizi ve etrafınızdakileri daha iyi görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kamerayı kendi resminizi çekmek veya 720p HD video kaydetmek için de kullanabilirsiniz.

5 megapiksel fotoğraflar çekin.

5 megapiksel iSight kamera, güneş ışığı veya mum ışığında mükemmel görünen fotoğraflar çekmenizi sağlayan arka plan aydınlatma sensörüne sahiptir. Fotoğraf çekerken, iPad’in büyük ve muhteşem ekranı fotoğraf karenizi rahatça ayarlamanızı sağlayacak şekilde büyük ve muhteşem bir vizöre dönüşür. Otomatik odaklama, dokunarak odaklama, dokunarak pozlama özellikleri sayesinde benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca 10 farklı kişinin yüzü arasında odaklamayı ve pozlamayı otomatik olarak dengeleyen yerleşik yüz algılama sayesinde daha fazla gülümsemeye yer var. Tek yapmanız gereken, iPad’e bakmak ve gülümsemek.

Ultra hızlı kablosuz bağlantı. Daha hızlı bağlanın. Dünyanın her yerinde.

Yerleşik gelişmiş Wi‑Fi teknolojisi.

iPad’de yerleşik olarak bulunan yeni Wi‑Fi özellikleri hiç olmadığı kadar hızlı bağlanmanıza imkan verirler. Tüm önceki nesil iPad’lere göre iki kata kadar daha hızlıdır. Dual-band (2.4 GHz ve 5 GHz) 802.11n Wi‑Fi ve kanal birleştirme desteğiyle, indirme hızları 150 Mbps’e kadar ulaşabilir.6 Yani, her gün yaptığınız birçok şey artık çok daha hızlı.

Yeni nesil hücresel ağ bağlantısı.

Wi‑Fi erişiminizin olmadığı anlarda internete girmek istiyorsanız, iPad Wi‑Fi + Cellular modeli tam size göre. iPad dünyanın her yerinde daha fazla ultra hızlı hücresel ağın yanı sıra HSPA, HSPA+ ve DC-HSDPA gibi gelişmiş ağları da destekler. Böyle sözleşme veya uzun süreli taahhüt olmadan içerik indirebilir, video yayınlayabilir ve internette inanılmaz hızlarla gezinebilirsiniz.

iOS

Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi.

Her iPhone, iPad ve iPod touch’ın temelinde iOS bulunur. iPad’i bu kadar gelişmiş yapan ve her gün kullandığınız tüm yerleşik uygulamalar ve kullanıcı dostu teknolojileri iOS sağlar. Her ücretsiz iOS güncellemesi ile cihazlarınız daha da fazla özelliğe kavuşur. iPad, şu anki en son sürüm olan iOS 6 yüklenmiş halde gelir. Böylece iPad kutusundan çıkar çıkmaz, hayatınızı daha da kolaylaştıracak 200 yeni özelliğe sahip olursunuz.

iCloud

Tüm içerikleriniz. Tüm cihazlarınızda.

iCloud iPad’de yerleşik olarak bulunur. Sadece cihazınızı açın ve ihtiyaç duyduğunuz her şeye iPad, iPhone, iPod touch, Mac veya PC’den anında erişin.7 iOS 6’da bulunan yeni özellikler, iCloud ile çok daha fazlasını yapmanıza imkan verirler. Paylaşılan Fotoğraf Yayınları özelliğini kullanarak seçtiğiniz kişilerle istediğiniz fotoğrafları paylaşın. Kaybolan iPad’inizi hiç olmadığı kadar kolay bulun, kilitleyin ve kurtarın. iCloud Sekmeleri’ni kullanarak, bir cihazda gezindiğiniz web sayfasına başka bir cihazda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üstelik bunlar sadece başlangıç.

Lightning Konnektörü. Daha küçük. Daha akıllı. Dayanıklı. Ve çift taraflı.

Bağlanmanın yeni yolu.

iPad o kadar ince ve hafif ki; ancak ultra ince bir konnektör ona bağlanabilir. Bu konnektör, Lightning konnektörü olarak adlandırılır ve 30 iğneli konnektörlere göre çok daha güvenilir, tamamen dijital, sekiz sinyalli tasarım sunar. Lightning konnektörünün bir başka dikkat çekici özelliği ise, her iki yönde de kullanılabilmesi. Yani, kabloyu yanlış takmanız söz konusu değil.

Lightning – 30 İğneli Adaptör.

30 iğneli konnektöre ihtiyaç duyan iPad aksesuarlarınızı da yeni iPad’inize bağlayabilirsiniz. Sadece Lightning – 30 İğneli Adaptör kullanmanız yeterli (ayrı satılır).

 • %80Daha az hacim    Çift taraflı

AirPlay. iPad'inizde oynatın. HDTV'nizde izleyin.

AirPlay ile yayınlayın.

iPad’inizdeki tüm harika içerikler -müzikler, fotoğraflar ve videolar- Apple TV8 ile HDTV’nizde ya da Wi-Fi ağı üzerinden AirPlay özellikli hoparlörlerde kablosuz olarak yayınlanabilir. AirPlay simgesine tek bir dokunuşla sevdiğiniz albümü çalıp evi yerinden oynatabilir, bir film gecesi düzenleyebilir veya fotoğraflarınızı gururla gösterebilirsiniz. Ve büyük düşünebilirsiniz.

AirPrint ile yazdırın.

AirPrint ile Wi-Fi bağlantısı kullanarak doğrudan iPad’inizden çıktı alabilirsiniz. Yazılım indirmeniz, sürücü yüklemeniz ve kablo bağlamanız gerekmez. Mail, Fotoğraflar, Safari ve iBooks uygulamalarından ya da Pages, Keynote ve Numbers gibi iWork uygulamalarından çıktı alabilirsiniz. Sadece birkaç dokunuşla, ekranda her ne varsaAirPrint özellikli bir yazıcıya gönderebilirsiniz.

iPad Smart Cover ve Smart Case. iPad'inizi en iyi şekilde kullanmanın iki mükemmel yolu.

iPad Smart Cover.

Ayrılmaz ikili; iPad ve iPad Smart Cover.8Her ikisinde de bulunan akıllı manyetik teknoloji birbirlerini çekmelerini sağlar. Smart Cover, mükemmel bir şekilde yerine oturarak iPad’in ekranını korur. Açtığınızda iPad uyanır, kapattığınızda uyku moduna geçer. Katladığınızdaysa bir sehpaya dönüşür. Hem akıllı, hem de şıktır.

iPad Smart Case.

iPad Smart Case, iPad’inizin ön ve arka yüzeylerini kapatırken iPad’in incelik ve hafifliğini korur.8 Smart Cover gibi, Smart Case de kolayca katlanarak okuma, yazma ve video izleme standına dönüşür. Açıldığında ve kapandığında iPad’i otomatik olarak uyandırır veya uyku moduna geçirir. Poliüretan malzemeden üretilen Smart Case için 5 farklı renkten birini seçebilirsiniz.

 1. Pil ömrü kullanım ve konfigürasyona göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için www.apple.com/tr/batteries adresine bakın.
 2. 1 GB = 1 milyar bayt; biçimlendirilmiş fiili kapasite daha azdır.
 3. Bazı özellikler her ülkede veya bölgede kullanılamayabilir. Tam listeyi görmek için burayı tıklayın.
 4. Dünya çapındaki toplam sayıyı gösterir. İçeriklerin tamamı her ülkede bulunmaz.
 5. FaceTime video arama için, arayan ve arananın FaceTime özellikli bir aygıta sahip olması ve Wi‑Fi bağlantı gerekir. Hücresel ağ üzerinden kullanılabilirlik, operatör politikalarına bağlıdır; veri ücretleri uygulanabilir.
 6. Teorik tepe hızlarına dayanarak yapılmıştır. Gerçek hızlar daha düşük olacaktır.
 7. iCloud özellikli bir cihaz gerektirir. Bazı özellikleri için Wi‑Fi bağlantı gerekir. Bazı özellikler her ülkede mevcut değildir. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.
 8. AirPlay, ikinci nesil Apple TV veya daha yeni sürümlerle uyumludur.
 9. iPad Smart Cover ve iPad Smart Case ayrı olarak satılır.
 • The Dark Knight Rises is available on iTunes. The Dark Knight Rises © 2012 Warner Bros. Entertainment Inc. and Legendary Pictures Funding, LLC. All rights reserved. BATMAN, THE DARK KNIGHT, and all related characters and elements are trademarks of and © DC Comics.

 

Renk

Siyah

Beyaz

 

Modeller

Boyutlar ve Ağırlık

Yükseklik:
241.2 mm (9.50 inç)
Genişlik:
185.7 mm (7.31 inç)
Derinlik:
9,4 mm (0.37 inç)
Ağırlık:
652 g (1.44 pound)
Yükseklik:
241.2 mm (9.50 inç)
Genişlik:
185.7 mm (7.31 inç)
Derinlik:
9,4 mm (0.37 inç)
Ağırlık:
662 g (1.46 pound)

 

Depolama

16 GB
32 GB
64 GB
128 GB
16 GB
32 GB
64 GB
128 GB

Kablosuz ve Hücresel Ağ

 • 802.11a/b/g/n Wi‑Fi (802.11n 2,4 GHz ve 5 GHz)
 • Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknolojisi
 • Model A1459*
  • GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  • UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
  • LTE (2,4,5,17. Bantlar)**
 • Model A1460*
  • CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1900, 2100 MHz)
  • GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  • UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
  • LTE (1, 3, 5, 13, 25. Bantlar)**
 • Sadece veri3
 • 802.11a/b/g/n Wi‑Fi (802.11n 2,4 GHz ve 5 GHz)
 • Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknolojisi

Ekran

 • Retina ekran
 • 9.7 inç (diyagonal) IPS teknolojisine LED arkadan aydınlatmalı Multi-Touch ekran
 • İnç başına 264 piksel (ppi) yoğunlukla 2048×1536 çözünürlük
 • Parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama

Çip

Dört çekirdekli grafik kartına sahip çift çekirdekli A6X

Kameralar, Fotoğraflar ve Video Kaydetme

FaceTime HD Kamera

 • 1.2 MP fotoğraflar
 • 720p HD Video
 • Wi‑Fi veya hücresel ağ üzerinden FaceTime video arama4
 • Yüz tanıma
 • Arkadan aydınlatma
 • Video veya fotoğraflar için dokunarak pozlama
 • Fotoğraf ve video için konum etiketleme

iSight Kamera

 • 5 MP fotoğraflar
 • Otomatik netleme
 • Yüz tanıma
 • Arkadan aydınlatma
 • Beş bileşenli mercek
 • Karma kızılötesi filtre
 • ƒ/2.4 diyafram
 • Video ve fotoğraflar için dokunarak netleme
 • Video veya fotoğraflar için dokunarak pozlama
 • Fotoğraf ve video için konum etiketleme

Video Kayıt

 • 1080p HD video kayıt
 • Video dengeleme
 • Yüz tanıma
 • Kayıt sırasında dokunarak netleme
 • Arkadan aydınlatma

Harici Düğmeler ve Konektörler

Harici Düğmeler ve Kontroller

Konektörler ve Giriş/Çıkış

 

Güç ve Pil

 • Dahili 42.5 vat-saat şarj edilebilir lityum-polimer pil
 • Wi‑Fi bağlantıyla 10 saate kadar web’de gezinme, video izleme veya müzik dinleme
 • Güç adaptörüyle veya USB’den bilgisayara bağlayarak şarj etme
 • Dahili 42.5 vat-saat şarj edilebilir lityum-polimer pil
 • Wi‑Fi bağlantıyla 10 saate kadar web’de gezinme, video izleme veya müzik dinleme
 • Hücresel veri ağı kullanarak 9 saate kadar web’de gezinme
 • Güç adaptörüyle veya USB’den bilgisayara bağlayarak şarj etme

Giriş/Çıkış

 • Lightning konektörü
 • 3,5 mm’lik stereo kulaklık için minijak
 • Dahili hoparlör
 • Mikrofon
 • Lightning konektörü
 • 3,5 mm’lik stereo kulaklık için minijak
 • Dahili hoparlör
 • Mikrofon
 • Mikro SIM kart tepsisi

Sensörler

 • Üç eksenli jiroskop
 • İvmeölçer
 • Ortam ışığı sensörü
 • Üç eksenli jiroskop
 • İvmeölçer
 • Ortam ışığı sensörü

Konum

 • Wi‑Fi
 • Dijital pusula
 • Wi‑Fi
 • Dijital pusula
 • GPS Yardımı ve GLONASS
 • Hücresel Ağ

Ses Çalma

 • Frekans yanıtı: 20 Hz – 20.000 Hz
 • Desteklenen ses biçimleri: AAC (8 – 320 Kbps), Korumalı AAC (iTunes Store’dan), HE-AAC, MP3 (8 – 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (2, 3 ve 4 biçimleri, Audible Enhanced Audio, AAX ve AAX+), Apple Lossless, AIFF ve WAV
 • Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen maksimum ses düzeyi sınırı

TV ve Video

 • Apple TV’ye (2. ve 3. nesil) AirPlay yansıtma ve video çıkışı
 • Video yansıtma ve video çıkış desteği: Lightning Digital AV Adaptörü ve Lightning – VGA Adaptörü ile 1080p’ye kadar (adaptörler ayrı satılır)
 • Desteklenen video biçimleri: 1080p’ye kadar H.264 video, 30 kare/sn, 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesli Yüksek Profil seviyesi 4.1, 48 kHz, stereo ses girişi .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimleri; 2,5 Mb/sn’ye kadar MPEG‑4 video, 640×480 piksel, 30 kare/sn, kanal başına 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesli Basit Profil, 48 Khz, .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses; 35 Mb/sn’ye kadar Motion JPEG (M-JPEG), 1280×720 piksel, 30 kare/sn, ulaw biçiminde ses, .avi dosya biçiminde PCM stereo ses

E-posta Eki Desteği

Görüntülenebilir belge türleri: .jpg, .tiff, .gif (görseller); .doc ve .docx (Microsoft Word); .htm ve .html (web sayfaları); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview ve Adobe Acrobat);.ppt ve .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (metin); .rtf (zengin metin biçimi); .vcf (iletişim bilgileri); .xls ve .xlsx (Microsoft Excel)

Diller

 • İngilizce (ABD), İngilizce (İngiltere), Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca, Arapça, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezya dili, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Slovakça, İsveççe, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca dil desteği
 • İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca klavye desteği
 • İngilizce (ABD), İngilizce (Avustralya), İngilizce (Kanada), İngilizce (İngiltere), Çince – Basitleştirilmiş (El Yazısı, Pinyin, Vuruş), Çince – Geleneksel (El Yazısı, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Vuruş), Fransızca, Fransızca (Kanada), Fransızca (İsviçre), Almanca (Almanya), Almanca (İsviçre), İtalyanca, Japonca (Romaji, Kana), Korece, İspanyolca, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çeroki dili, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Fince, Flamanca, Yunanca, Hawaii dili, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malay dili, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça (Kiril/Latin), Slovakça, İsveççe, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca sözlük desteği (metin tahmini ve otomatik düzeltme olanağını etkinleştirir)
 • İngilizce (ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya), İspanyolca (ABD, Meksika, İspanya), Fransızca (Fransa, Kanada, İsviçre), Almanca (Almanya, İsviçre), İtalyanca (İtalya, İsviçre), Japonca, Korece, Mandarin (Çin Ana Karası, Tayvan), Kantonca (Hong Kong) Siri dil desteği

Erişilebilirlik

 • VoiceOver ekran okuma
 • Güdümlü Erişim
 • İşitme engellilere yönelik altyazılı içerik okuma desteği
 • Uyarlanabilen aksesuarlar için AssistiveTouch arabirim
 • Tam ekran yakınlaştırarak büyütme
 • Büyük metin
 • Renk değiştirme seçenekleri
 • Sol/sağ ses düzeyi ayarlama

Çevresel Gereksinimler

 • Çalışma ortam sıcaklığı: 0° ila 35° C (32° ila 95° F)
 • Çalışmama sıcaklığı: -20° ila 45° C (-4° ila 113° F)
 • Bağıl nem: %5 ila %95 yoğuşmasız

Sistem Gereksinimleri

 • Apple Kimliği (bazı özellikler için geçerlidir)
 • İnternet erişimi6
 • Mac veya PC üzerinde iTunes ile eşzamanlama için şunlar gerekir:

  • Mac: OS X v10.6.8 veya sonraki sürümleri
  • PC: Windows 7, Windows Vista; Service Pack 2 veya sonraki sürümlerini içeren Windows XP Home veya Professional
  • iTunes’u www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirebilirsiniz

Kutunun İçindekiler

 • Retina ekranlı iPad
 • Lightning – USB Kablosu
 • USB Güç Adaptörü

Dahili Uygulamalar

 • Safari  Fotoğraflar  App Store  Harita  Photo Booth
 • Anımsatıcılar  Kamera  Mail  FaceTime  iTunes
 • Müzik  Saat  Takvim  Mesajlar  Gazete Bayisi
 • Videolar  Game Center  Kişiler  Notlar

iPad ve Çevre

Apple, çevre üzerindeki etkisini belirlemek için tam ürün ömrü yaklaşımını benimser.

iPad Apple’ın çevre koruma alanındaki süregelen çalışmalarını temsil eder. Çevre üzerindeki etkiyi azaltmak amacıyla aşağıdaki özelliklerle tasarlanmıştır:

 • Cıva içermeyen LCD ekran
 • Arsenik içermeyen ekran camı
 • BFR içermez
 • PVC içermez
 • Geri dönüştürülebilir alüminyum kasa

Apple ve Çevre

Apple’ın ürün ve faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmaya yönelik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi alın. Apple Ürünlerinin Çevre Raporları, ürünlerimizin çevresel özelliklerini ayrıntılı şekilde açıklar.

 • iPad 2 Teknik Özellikleri
  Görüntüle
 • iPad mini Teknik Özellikleri
  Görüntüle
 • iPad Modellerini karşılaştırın
  Görüntüle
 • *iPad’inizin model numarasını belirlemek için, http://support.apple.com/kb/HT5452 sayfasına bakın.
 • **LTE desteği hakkında daha fazla bilgi için, iletişim operatörünüzle iletişim kurun ve www.apple.com/ipad/LTE adresine başvurun.
 1. Gerçek boyut ve ağırlık, yapılandırmaya ve üretim sürecine göre değişiklik gösterir.
 2. 1 GB = 1 milyar bayt; biçimlendirilmiş gerçek kapasite daha azdır.
 3. Hücresel veri planı ayrı olarak satılır. Satın aldığınız model özel bir hücresel ağ teknolojisiyle çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Uyumluluk ve hücresel veri planı kullanılabilirliği için iletişim operatörünüze başvurun.
 4. FaceTime video arama için, arayan ve arananın FaceTime özellikli bir aygıta sahip olması ve Wi‑Fi bağlantı gerekir. Hücresel ağ üzerinden kullanılabilirlik, operatörün prensiplerine bağlıdır. Veri ücreti uygulanabilir.
 5. Testler, Ekim 2012’de ön üretim iPad (4. nesil) üniteleri ve yazılımı kullanılarak Apple tarafından gerçekleştirilmiştir. Testler, aşağıdaki görevlerden her biri yerine getirilerek dolu pilin boşaltılmasını içermektedir: video oynatma, ses çalma ve Wi‑Fi veya hücresel veri ağı kullanarak İnternet’te gezinme. Video içeriği iTunes Store’dan satın alınan 2 saat 23 dakikalık bir filmin tekrarlanmasıydı. Ses içeriği, iTunes kullanılarak CD’lerden aktarılan (128 Kbps AAC kodlama) ve iTunes Store’dan satın alınan (256 Kbps AAC kodlama) içeriklerden oluşan 358 farklı parça içeren bir çalma listesiydi. Wi‑Fi ve hücresel veri ağı üzerinden Internet testleri, özel web ve posta sunucuları kullanılarak, 20 popüler web sayfasının görüntü versiyonlarında gezinilerek ve saatte bir posta alınarak yapılmıştır. Şunlar dışında tamamen varsayılan ayarlar kullanılmıştır: Wi‑Fi bir ağa bağlanmıştır (hücresel veri ağı ile İnternet’te gezinme hariç); Otomatik Parlaklık özelliği ve Wi‑Fi bağlantısının Ağlara Katılmadan Sor özelliği kapatılmıştır. Pil ömrü cihaz ayarlarına, kullanıma ve çok sayıda başka faktöre bağlıdır. Pil testleri özel iPad birimleri kullanılarak yürütülmüştür; gerçek sonuçlar değişebilir.
 6. Kablosuz geniş bant önerilir; ücret uygulanabilir.

0
  İlgili Yayınlar