Blog

iCloud

Gönderen:

 

Bulutta iTunes. Müziğiniz ve filmleriniz. Nerede olmalarını isterseniz.

Sevdiğiniz bir parçayı ne zaman dinlemek isteyeceğinizi veya klasik bir filmi ne zaman yeniden izlemek isteyeceğinizi asla bilemezsiniz. iCloud sayesinde, Satın Al’a dokunduğunuz an, iTunes’un yeni satın aldığınız müzikleri tüm aygıtlarınıza otomatik olarak indirmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca geçmişte satın aldığınız müziklere ve filmlere, aygıtlarınızın tümünden kablosuz olarak ve eşzamanlama yapmadan erişebilirsiniz.

Bir şarkı veya albüm indirin.

Tüm aygıtlarınızda görünsün.

Fotoğraf Yayını. Çektiginzfotoğraflar anında her yerde.

Fotoğraf Yayını sayesinde, tek bir iOS aygıtında fotoğraf çektiğinizde bu fotoğraf, Mac veya PC de dahil diğer tüm aygıtlarınızda otomatik olarak görüntülenir. Bir dijital kameradaki yeni fotoğrafları bilgisayarınızdan içe aktarın. iCloud, kopyalarını Wi-Fi üzerinden iPhone, iPad ve iPod touch’ınıza göndersin. Ayrıca, en son çekilen fotoğrafları Apple TV aracılığıyla büyük ekran televizyonunuzda bile görüntüleyin. Üstelik, eşzamanlama, e-posta ekleri ve dosya aktarımı olmadan. Resimleriniz, elinizin altında hangi aygıt varsa orada.

Fotoğraf çekin veya aktarın.

Tüm aygıtlarınızda görün.

Bulutta Belgeler. Burada başlayın, orada bitirin.

Mac, iPhone, iPad ve iPod touch’la harika belgeler ve sunumlar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca iCloud’la çalışmalarınızı Mac’te ve tüm iOS aygıtlarında güncel tutar, dosya ve klasör karmaşasından kurtulursunuz. Belgeler, en son düzenlemelerle birlikte uygulamalarda depolandığından, her yerde otomatik olarak görünür. iCloud; Keynote, Pages ve Numbers gibi uygulamalarla entegredir. iCloud destekli diğer uygulamalarla da çalışır. Mesela Mac’inizde bir yapılacaklar listesi oluşturup iPhone’unuzda düzenleyebilirsiniz. iPod touch’ınızda resim yapmaya başlayabilir ve son rötuşları iPad’inizde yapabilirsiniz. Veya iPad’inizde oyun oynamaya başlayıp, iPod touch’ınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir belge oluşturun veya düzenleyin.

Tüm aygıtlarınızda güncel kalsın.

Safari. İnternet’te gezinmek sadece bir başlangıç.

iCloud, yer imlerini ve Okuma Listesi’ni tüm aygıtlarınızda güncel tutar. iCloud Sekmeleri; iPad, iPhone, iPod touch ve Mac’te açtığınız tüm İnternet sayfalarını gösterir. Böylece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Safari sadece bağlantıları değil, İnternet sayfalarını da Okuma Listesi’ne kaydederek, İnternet olmadığında da sayfaları gezmeye devam etmenizi sağlar.

Takvim, Kişiler ve Mail. Her şey, her zaman güncel.

iCloud, yanınızda olmadan yapamayacağınız şeyleri, yani takvimlerinizi, kişilerinizi ve e-postalarınızı tüm aygıtlarınızda güncel tutar. Diyelim ki bir e-posta sildiniz, takvime bir etkinlik eklediniz veya bir kişiyle ilgili bilgileri güncellediniz. iCloud tüm değişiklikleri tüm cihazlarınızda uygular. Aynı şey notlarınız, anımsatıcılarınız ve kitap ayraçlarınız için de geçerlidir. Takvim, Kişiler ve Mail hakkında daha fazla bilgi

Randevu oluşturun veya düzenleyin.

Değişiklikleri tüm aygıtlarda görün.

Tüm uygulamalarınız. Her zaman sizinle.

Birden çok iOS aygıtınız varsa, iCloud uygulamalarınızın her yerde sizinle olmasını sağlar. iPhone’unuza yeni bir uygulama indirdiğinizde iPad’inizde de otomatik olarak görünür. Aygıtlarınızı eşzamanlanmış tutmakla ilgili endişelenmek zorunda kalmazsınız. iCloud bunu sizin için yapar. Ya da diyelim ki uzun zaman önce satın aldığınız ve yeni iPod touch’ınızda olmasını istediğiniz bir uygulama var. iCloud, önceki indirmelerinizi App Store’daki satın alma geçmişinizde görmenizi sağlar. Bu uygulamaları zaten satın almış olduğunuzdan, ek ücret ödemeden iPhone, iPad veya iPod touch’a tekrar indirebilirsiniz.

Bir uygulama indirin.

Tüm iOS aygıtlarınızda kullanın.

iBooks. Asla elinizden bırakmak zorunda olmadığınız kitaplar.

iCloud sayesinde okumak için en iyi yer, iOS aygıtınızın olduğu herhangi bir yerdir. iBookstore’dan yeni bir kitap indirir indirmez, iCloud onu otomatik olarak tüm aygıtlarınıza iletir. Siz iPad’inizde okumaya başlar, bazı metinleri işaretler, notlar alır veya bir kitap ayracı koyarsınız. iCloud, yaptığınız bu değişiklikleri iPhone ve iPod touch’ınızda da günceller.

Bir kitap indirebilir veya
bir ayraç koyabilirsiniz.

Diğer iOS aygıtlarında okumaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yedekle ve Geri Yükle.

iCloud günü kurtarır.

iPhone, iPad ve iPod touch’ınızda her türlü önemli şeyiniz var. Bir güç kaynağına bağlandığında iCloud,Wi-Fi üzerinden otomatik olarak her gün aygıtınızı yedekler. Sizin bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca yeni bir iOS aygıtı ayarladığınızda veya sahip olduğunuz aygıttaki bilgileri geri yüklemeniz gerektiğinde, iCloud Yedekleme işin önemli kısmını halleder. AygıtınızıWi-Fi’a bağlayın, Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin. Kişisel bilgileriniz; satın almış olduğunuz müzikler, filmler, uygulamalar ve indirdiğiniz kitaplarla birlikte aygıtınızda otomatik olarak görünür.

iPhone'umu bul.

Kayboldu. Ve bulundu.

Aygıtınız kayıpsa iPhone’umu Bul özelliği size yardım edebilir.4 iCloud.com adresinde oturum açın veya başka bir aygıttaki iPhone’umu Bul uygulamasını kullanın yeter. Aygıtınızı haritada görebilir, ekranında bir mesaj görüntüleyebilir, uzaktan bir parola kilidi ayarlayabilir veya verilerinizi silebilirsiniz. iCloud kayıp iOS cihazınızı bulmayı ve korumayı kolaylaştıracak Kayıp modunu iOS 6’yla birlikte sunar. Kayıp modu, dört haneli bir parolayla cihazı kilitler ve irtibat numarasını içeren bir mesaj gönderir. Böylece yardımsever birisi onu bulduğunda, yalnızca Kilit ekranını kullanarak (yani diğer bilgilerinize erişemeden) sizi arayabilir. Kayıp modundayken, cihazınız bulunduğu yerlerin bir kaydını tutar ve siz de iCloud.com adresinden veya iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak bu raporlara ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarımı Bul.

İyi arkadaşları bulmak zor değil.

Arkadaşlarımı Bul, bulunduğunuz yeri sizin için önemli kişilerle paylaşmanın en iyi yoludur.4 Sizinle konumunu paylaşan aileniz ve arkadaşlarınız haritada görünür. Böylece nerede olduklarını ve ne yaptıklarını hemen öğrenebilirsiniz. Ayrıca konuma dayalı bildirimler alabilirsiniz. Örneğin çocuklarınız okuldan çıktıklarında veya eve vardıklarında bundan haberdar olabilirsiniz. Arkadaşlarımı Bul, isterseniz sizin konumuzu da başkalarına yollar ve sevdiklerinizle daima iletişim halinde olmanızı sağlar.

Depolama.

Ücretsiz alan uzun süre yeter.

iCloud’a kaydolduğunuzda, otomatik olarak 5 GBücretsiz depolama alanı elde edersiniz. iCloud’un içeriğinizi saklama şekli nedeniyle bu alan oldukça büyüktür. Satın aldığınız müzikler, filmler, uygulamalar ve indirdiğiniz kitaplar ve aynı zamanda Fotoğraf Yayınınız, ücretsiz depolama alanınızdan sayılmaz. 5 GB’lık bu alan; postalarınız, belgeleriniz, hesap bilgileriniz, ayarlarınız ve diğer uygulama verileriniz için uzun süre yeter. Ayrıcadaha fazla depolama alanına gereksinim duyarsanız, aygıtınızdan kolaylıkla bir yükseltme satın alabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik.

Verileriniz sadece sizindir.

Apple, verilerinizin güvenliğini ve kişisel bilgilerinizin gizliliğini son derece ciddiye alır. iCloud’un özellikleri bunlar göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Her şey büyük finansal kurumlarla aynı güvenlik düzeyinde korunur.

iCloud.com. İnternet’teki eviniz.

www.icloud.com sayfasında oturum açın ve herhangi bir Mac veya PC’den Mail, Kişiler, Takvim, iPhone’umu Bul, Notlar, Anımsatıcılar uygulamalarına ve iWork Belgeleri’ne erişin.

Yeni iCloud özellikleri. Bu sonbaharda sizinle.

iCloud Fotoğraf Paylaşımı

iCloud, paylaşılan bir fotoğraf yayını oluşturduğunuzda favori anlarınızı en sevdiğiniz insanlarla paylaşmanızı sağlar. iOS 7 ile arkadaşlarınız ve aileniz, yayınlarınıza kendi fotoğraflarını, videolarını ve yorumlarını ekleyebilir. Üstelik, bunların tümü herkesin iOS aygıtında otomatik olarak görünür. Videoların uzunluğu beş dakikaya kadar çıkabilir ve 720 piksele kadar HD olarak izlenebilir. Ve paylaşılan tüm yayınlarınızdaki en yeni güncellemeleri hızlıca ve kolayca görmek için Fotoğraflar’daki Etkinlik bölümüne bakmanız yeterlidir.

iPhone’umu Bul

iPhone’nuzu kaybetmek sizi çok kötü hissettirir. Neyse ki iPhone’umu Bul uygulaması, onu geri almanıza yardımcı olabilir. Ve olur da iPhone’nunuzu bulamazsanız, iOS 7’deki yeni güvenlik özellikleri sizin dışınızdaki birinin aygıtınızı kullanmasını veya satmasını iyice zorlaştırır. iPhone’umu Bul’u kapatmak veya aygıtınızı silmek için Apple ID’niz ve parolanız yeterlidir. Ayrıca iPhone’numu Bul, aygıtınız silindikten sonra bile istediğiniz mesajı görüntülemeye devam edebilir. Ve birinin onu yeniden etkinleştirmesi için sizin Apple ID’nizi ve parolanızı girmesi gerekir. Yani, iPhone’unuz hala sizin iPhone’unuzdur. Nerede olursa olsun.

iCloud Keychain

Bugünlerde birçok web sitesi oturum açmanızı gerektiriyor. Bu yüzden hepsinin hesap bilgilerini hatırlamak zor olabiliyor. iCloud sizin adınıza hesap adlarınızı, parolalarınızı ve kredi kartı numaralarınızı takip edebilir. Ve Safari, oturum açacağınız veya İnternet’ten satın alma işlemi gerçekleştireceğiniz zaman bu bilgileri otomatik olarak doldurur. Bu özelliği, tüm iOS 7 aygıtlarınızda ve OS X Mavericks işletim sistemine sahip Mac bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Üstelik, 256 bit AES şifreleme sayesinde çok ama çok güvenlidir.

  1. Otomatik indirmeler ve daha önce satın almış olduğunuz ürünleri indirebilmeniz için iOS 4.3.3 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 3GS veya daha yeni bir iPhone modeli, iPod touch (3. nesil veya üst modeli), iPad veya iPad mini, iOS 5 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir iPhone 4 (CDMA modeli) ya da iTunes 10.3.1 veya üst sürümünün yüklü olduğu bir Mac veya PC gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz ürünler iTunes Store, App Store veya iBookstore’da görünmüyorsa, artık kullanımda olmayabilirler. Daha önce satın almış olduğunuz filmleri indirebilmeniz için iTunes 10.6 veya üst sürümü, iOS 5 veya üst sürümü ya da Apple TV yazılımının 4.3 veya üst sürümü gerekir. Daha önce satın almış olduğunuz tüm filmleri diğer aygıtlarınıza indiremeyebilirsiniz.
  2. iTunes Match için iOS 5.0.1 yüklü bir iPhone 3GS veya daha yeni bir iPhone modeli, iPod touch (3. nesil veya sonraki sürümü) veya iPad ya da iTunes 10.5.1 veya daha sonraki sürümünün yüklü olduğu bir Mac veya PC gerekir. 25.000 şarkı ile sınırlıdır. iTunes’dan satın alınanlar, bu sınır kapsamında değildir. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.
  3. Satın alınan müziklerin yedekleri her ülkede kullanılamaz. Daha önceden satın almış olduğunuz ürünler artık iTunes Store, App Store veya iBookstore’da yoksa geri yüklenemeyebilir.
  4. Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul, iOS aygıtlarını sadece aygıt açıksa ve kayıtlı bir Wi-Fi ağına bağlıysa veya etkin veri planınız varsa bulabilir.
  • Bazı özellikler her ülkede veya bölgede kullanılamayabilir. Tam listeyi görmek için burayı tıklayın.
  • iCloud için, iOS 5 yüklü bir iPhone 3GS veya sonrası, iPod touch (3. nesil veya sonrası), iPad ya da iPad Mini, OS X Lion veya daha yeni bir sürümü yüklü bir Mac bilgisayar veya Windows Vista, Windows 7 ya da Windows 8 yüklü bir PC (e-postalar, kişiler ve takvimlere erişim için Outlook 2007 veya 2010 ya da güncel bir tarayıcı zorunludur) gerekir. Bazı özellikler için iOS 6 ve OS X Mountain Lion gerekir. Bazı özellikler için Wi-Fi bağlantısı gerekir. Bazı özellikler her ülkede kullanılmaz. Bazı hizmetlere erişim 10 aygıtla sınırlanmıştır.
0
  İlgili Yayınlar